Hirdetés 2019. október 13-án

Jövő vasárnap van a missziók vasárnapja, ami azt is jelenti, hogy egyházunk ekkor tartja a szokásos, országos gyűjtést a missziók javára. Kérem a Híveket, hogy jövő vasárnap így adakozzunk minden szentmisén a perselybe.

Nemsokára megérkezünk Mindenszentek ünnepéhez. Ezen az ünnepen Egyházunk megáldja, megszenteli az újonnan elkészült, vagy felújított síremlékeket. Kérem a hozzátartozókat, rokonokat, hogy jelezzék a plébánián az előttünk álló napokban, akik szeretnék megáldatni, megszenteltetni elhunyt szerettüknek a síremlékét.

Két előttünk álló eseményre szeretném felhívni a Hívek figyelmét: a) a KÉSZ helyi szervezetének a következő gyűlésére, b) valamint Csókai András agysebész professzor előadására. Mindkét esemény időpontja, programja a templomi hirdetőtáblára kifüggesztett meghívón, plakáton olvasható. Mindenkit tisztelettel hívnak és várnak mindkét eseményre.

Az előttünk álló héten, szombaton szeretnénk megrendezni azt az egyházközségi Agapét, amelyről már korábban tettem említést. Az Eukarisztikus Kongresszusra készülünk. Az oltárközösség mellett fontos volt már a kezdetektől a közös együttlét, asztaltársaság, ahol a közös beszélgetések mellett egymástól tanultak. Most mi is egy ilyen délutánra hívjuk az egyházközség Híveit, és itt asztalhoz ülve, egymással beszélgetve fogyasztjuk el mindazt, amit szeretnénk elkészíteni az odaérkezőknek, vagyis terített asztallal várjuk a Híveket. Aki szívesen hoz majd egy tányér süteményt, azt hálásan megköszönjük. A délután folyamán egy filmet is levetítünk majd, ami a szeretet és a bizalom természetéről szól, hiszen ez állt Krisztus Urunk tanításának középpontjában is. Szombaton, október 19-én várjuk tehát a Közösségi Házunkba délután 2-tól (14.00) a Kedves Híveket egyházközségi Agapénkra.

Miserend (2019. október 14 - 20.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 17:30 Szentmise, bibliaóra
    • 07:30 Hálaadó mise
      • 08:00 Szentmise
      • 10:00 Szentmise
      • 18:00 Szentmise
A mai napon tartják a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek választását. Kérek mindenkit, hogy egyrészt menjük el és szavazzunk, tegyünk eleget állampolgári kötelességünknek, másrészt pedig lelkiismeretünk szerint döntsünk a helyi vezetőkről.

Most pedig elvégezzük a terménybetakarítási hálaadó szertartásunkat.

2019-10-13