Hirdetés 2019. július 21.

Amint már az elmúlt vasárnapokon is hirdettem, Egyházmegyénk szokásos, július végi, máriapócsi búcsúját, zarándoklatát jövő vasárnap, július 28-án tartjuk. Az ünnepi, búcsúi mise Máriapócson 11-kor kezdődik, amelynek főcelebránsa és ünnepi szónoka Dr. Pintér Gábor érsek atya, Fehéroroszország apostoli nunciusa lesz. A máriapócsi Római Katolikus Templomban a zarándoklat alatt, tehát vasárnap reggel fél 9-től délután fél 2-ig (13.30), folyamatos szentségimádásra is van lehetőség. A délután 2-kor (14.00) kezdődő litániával ér véget a közös búcsújárás. Gyalogos zarándoklat is indul a máriapócsi búcsúra több településről, városokból és falvakból is. Ezekhez a gyalogos csoportokhoz, gyalogos zarándokokhoz lehetőség van csatlakozni az útvonal bármely szakaszán. Tisztelettel és szeretettel hívja és várja az Egyházmegye Híveit Főpásztorunk, Palánki Ferenc püspök úr. Természetesen buzdítok mindenkit, aki teheti, vegyen részt ezen a jövő vasárnapi, máriapócsi zarándoklaton.

Miserend (2019. július 22 - 28.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 17:30 Székelyhidi Sándorné, Málika ? 1. évf. nm.
    • 07:30 József és Margit ? szül. nm.
    • 07:30 József és Teréz ? szül. nm.
    • 07:30 ? Anna édesanyáért, nagymamáért nm.
    • 07:30 ? Béla áldozópapért nm.
    • 19:00: Lengyel nyelvű szentmise
      • 08:00 Szentmise