Hirdetés 2019. június 30.

Mindenekelőtt szeretném megköszönni mindazoknak a férfiaknak, nőknek, asszonyoknak a segítségét, munkáját, akik ma egy hete, Úrnapján, az úrnapi sátorhoz szükséges lombok levágásában, hazahozatalában, a sátrak felállításában, feldíszítésében, továbbá az ünnepi szertartás, a körmenet alatt is, végül pedig a sátrak elbontásában a segítségünkre voltak. Isten áldása kísérje mindannyiuk életét, családját és munkáját.

Hála Istennek a nyár folyamán, főleg július és augusztus hónapokban igen látogatottak a vasárnap esti szentmisék a Kápolnában oly annyira, hogy nagyon sokan ilyenkor kívül maradnak, mivel ebben az időszakban kicsinek bizonyul az épület, nem férünk el. Éppen ezért e két hónap folyamán, tehát júliusban és augusztusban a vasárnap esti szentmiséket itt, a Plébániatemplomban mutatjuk be. Így lesz ez már jövő vasárnaptól kezdődően.

Egy örömteli, helybeli Híveink kezdeményezéséről szeretnék most beszámolni. A tavalyi év őszén kerestek meg azzal a kéréssel, hogy egy kőkeresztet szeretnének felállítani Városunk határában, azzal a szándékkal, hogy mindazok, akik hozzánk jönnek, vagy elhagyják Hajdúszoboszlót, kereszt fogadja, vagy köszönjön el tőlük. Az adminisztrációs munkálatok is elindultak oly annyira, hogy a szükséges tervek már el is készültek, sőt a hozzá való anyagot is megrendelték. A kereszt helye a városon kívül lesz, ahogyan elhagyjuk Szoboszlót Debrecen felé haladva, még mielőtt rácsatlakozunk a 4-es fútra a jelzőlámpánál, van egy jobbra ívelő kanyar. Ezen kanyartól nem messze lesz a kereszt, egyrészt mert jól látható a városba érkező és a városból távozók számára is, másrészt mert csak ide kaptak engedélyt a felállításra. Anyagát tekintve világos, szürkés gránitból fogják elkészíteni, korpusz nélkül, csak maga a kereszt fog elkészülni. Méretét tekintve a talapzattal együtt kicsivel több, mint 4 méter magas és 1,5-2 méter széles lesz. A költségeket tekintve 2.200.000 ft. körüli összeg az, amibe kerül majd a kereszt, persze ez még változhat, ezen összeg még nem végleges. Aki szeretne ennek a keresztnek a költségeihez hozzájárulni adományaival, azt szívesen vesszük. Kérem, hogy az adományokat, amelyeket erre a célra szánnak, Vitézné, Réczés Évához juttassák el az előttünk álló időszakban.

Ha Isten segít bennünket, akkor a nyár végére, az ősz kezdetére olyan állapotban lesz a kereszt, hogy meg tudjuk áldani, fel tudjuk szentelni. Egy egyszerű látványtervet is elhelyeztem a templomi hirdetőtáblán, amely segít a tájékozódásban. Várjuk tehát a Hívek jószándékú adományait a kereszt elkészítésére.

Az elmúlt vasárnap már hirdettem, hogy ma lenne esedékes a ?Péterfillérek? gyűjtés a Szentszék javára. Mivel templombúcsút és primíciát ünneplünk, így ezt a gyűjtést egy héttel később, azaz jövő vasárnap tartjuk meg. Kérem a Híveket, így adakozzunk jövő vasárnap minden szentmisén a perselybe.

Az előttünk álló héten, pénteken van július hónap elsőpéntekje, ezért a reggeli szentmisét a rózsafüzér-társulat élő és ? tagjaiért mutatjuk be, ajánljuk fel és a mise végén elénekeljük a Jézus Szíve litániát. A délelőtt folyamán pedig meglátogatom egyházközségünk betegeinket, hogy tudják elvégezni gyónásukat és áldozásukat.

Az előttünk álló héten, szombaton van július hónap első szombatja, így a reggeli szentmisét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel.

Jövő vasárnap van július hónap elsővasárnapja, így jövő vasárnap a reggel 8-kor kezdődő mise végén megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, majd elvégezzük szentségimádásunkat és azt követően lesz a titokcsere.

Miserend (2019. július 01 - 07.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 17:30 Hálaadó mise a 91 évért
    • 07:30 Magdolna gyógyulásáért nm.
    • 07:30 ? Szülőkért és ? cstg. nm.
    • 07:30 Rózsafüzér-társulat élő és ? tagjaiért nm
    • 07:30 A tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nm.
    • 19:00 Lengyel nyelvű szentmise
      • 08:00 Szentmise