Hirdetés 2019. május 26.

Egyházközségünkben az első szentáldozás jövő vasárnap lesz, amint már korábban is mondottam. Ezzel kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:
  • A délelőtt 10-kor kezdődő mise keretében 13 gyermek fogja magához venni első alkalommal az Eukarisztiát.
  • A gyerekekkel és szüleikkel a plébánia udvarán találkozunk és innen indulva fogunk bevonulni a Templomba, ha az időjárás engedi, és nem fog esni az eső.
  • Éppen ezért a gyermekek és a szülők számára a padok előtti székekre és az első padokra ?foglalt? táblákat helyezünk. Kérem a Híveket, hogy ezeket a helyeket hagyjuk szabadon.
  • Az elsőáldozó gyerekek és szüleik számára az előttünk álló héten, szombaton, június 01-én gyóntatással egybekötött főpróba lesz itt a templomban, amely délelőtt 9-kor kezdődik.
  • Egyházközségünk minden tagját kérem, imádkozzanak értük, hogy minél tevékenyebb tagjai legyenek és maradjanak egyházunknak.
  • Reméljük, semmi rendkívüli esemény nem zavarja meg az elsőáldozási, ünnepi szertartásunkat.
Jövő vasárnap van Urunk Mennybemenetelének az ünnepe, amikor arra emlékezik Egyházunk, hogy a feltámadt Üdvözítő az apostolok szeme láttára felemelkedik a mennyei dicsőségbe.

Holnapután, azaz kedden a szentmise a szokottól eltérően délután 4-kor (16.00) kezdődik, mert a mise és a litánia után lesz a bibliakör tagjai számára az évzáró közös találkozás.

Az előttünk álló héten, szombaton van június hónap első szombatja, így a reggeli szentmisét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel.

Az előttünk álló héten köznaponként, egészen péntekig, a szentmisék után májusi ájtatosságot, litániát végzünk.

Jövő vasárnap van június hónap elsővasárnapja, így a reggeli mise után megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, majd elvégezzük a szentségimádást az elsőáldozó gyerekekért és szüleikért.

Mint mindannyian tudjuk, ma van az uniós választás, uniós szavazás. Arra kérek mindenkit, hogy éljünk állampolgári köteleségünkkel, menjünk el szavazni, és lelkiismeretünk szerint szavazzunk.

Miserend (2019. május 27 - június 02.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 16:00 ? Béla áldozópapért nm.
    • 07:30 Hálaadó mise
    • 07:30 Szentmise
    • 07:30 Szentmise
    • 07:30 Tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nm.
      • 08:00 Szentmise
      • 10:00 Elsőáldozási, ünnepi szentmise