Hirdetés 2019. november 10-én

Már ma egy hete is hirdettem a Kedves Híveknek, hogy jövő vasárnap, november 17-én a 10-kor kezdődő mise után, itt a Templomban lesz az az emlékműsor, amelynek középpontjában Sík Sándor költészete áll, hiszen ebben az évben ünnepeljük születésének 130-dik évfordulóját. A műveiből lett összeválogatva az a jó néhány vers, amelyet hallhatunk majd. A négy részre osztott előadás olyan 40-50 percig tart, és a részek közötti összekötő szöveget Andics Árpádtól halljuk majd, a verseket pedig Erdélyi Márta, Sesztina Jenő díjas versmondó tolmácsolásában. Tesszük mindezt az Eucharisztikus Kongresszusra történő készületünk jegyében, a szentségimádások mellett, hiszen maga a műsor nagyon lélekemelő, lélekformáló, lelket melengető, emberségünket feltöltő lesz. Az erről szóló plakátot, meghívót már elhelyeztük a templomi hirdetőtáblán. Természetesen hívunk és várunk mindenkit nagy tisztelettel jövő vasárnap a 10-es misére és azt követő verses emlékműsorra, ide a Templomba.

Egyházmegyénk Főpásztora október 22-én kelt rövid körlevélben értesítette a papokat és a Híveket arról, hogy 2019. advent 1. vasárnapján megalapítja a Szent László Imaszövetséget azzal a különleges céllal, hogy a tagok mindennap elimádkoznak egy tized rózsafüzért, valamint elsőcsütörtökönként szentségimádáson vesznek részt, és mindezt egyházmegyénk papjaiért és új papi hivatások születéséért ajánlják fel.

Jelentkezési lapot hátul, az újságos blokknál találhatunk, és aki szeretne jelentkezni, kérem, töltse ki, írja alá, majd juttassa el hozzám az előttünk álló két hét folyamán, hogy tudjam elvinni ezeket a papírokat a Püspöki Hivatalba.

Miserend (2019. november 11 - 17.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 17:30 Martos Géza ? 7. évf. nm, bibliaóra
    • 07:30 Imre és Terézia ? szülőkért nm.
    • 07:30 Magdolna gyógyulásáért nm.
    • 07:30 Szentmise
    • 07:30 ? Tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nm.
      • 08:00 Szentmise
      • 10:00 Szentmise