Hirdetés 2020 november 1-én

1. Az idei évben, a Szentszék illetékes Hivatala egy dekrétumot bocsátott ki, ami módosítja, kibővíti a teljes búcsú elnyerésének a lehetőségét. Kérem, hallgassuk meg ezt a dekrétumot.
  1. Az előttünk álló héten van november hónap elsőcsütörtökje, elsőpéntekje és elsőszombatja:

- Csütörtökön és pénteken a szentmisék este fél 6-kor (17.30) kezdődnek majd, ahogyan volt ez a járvány előtti időszakban. Csütörtökön papjainkért, papi hivatásokért mutatjuk be a szentmisét majd szentségimádást végzünk erre a szándékra.

- Pénteken pedig egyházközségünk betegeinek meglátogatása a vírushelyzetre való tekintettel ebben a hónapban és december hónapban is elmarad. Kérem ezért a betegek és hozzátartozóik megértését. Az esti szentmisét pedig a rózsafüzér-társulat élő és ✝ tagjaiért mutatjuk be, azt követően elénekeljük a Jézus Szíve litániát is.

- Szombaton a szokásoknak megfelelően a reggeli szentmisét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel.

1. Miserend (2020. 11. 02-11. 08.):

KÁPOLNA (Wesselényi u.):

KEDD, 17.30: Gábor és Erzsébet ✝ szülőkért és ✝ cstg. nm.

SZERDA, 7.30: Hálaadó mise a 85 évért

CSÜTÖRTÖK, 17.30: Papjainkért, papi hivatásokért nm.

PÉNTEK, 17.30: A Rózsafüzértársulat élő és ✝ tagjaiért nm.

SZOMBAT, 7.30: A tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nm.

PLÉBÁNIATEMPLOM (Bocskai u.):

1. Ma, mivel elsővasárnap van, így megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, majd megtartjuk szentségimádásunkat és azt követően lesz a titokcsere.

2020-11-01