Hirdetés 2023. július 2-án

1. Mindenekelőtt szeretnék köszönetet mondani mindazoknak a híveknek, akik templombúcsúi ünnepünk alkalmából a segítségünkre voltak. Segítettek az előkészületi munkákban, a templom takarításában, díszítésében, a hittanterem takarításában, berendezésében, eszközök beszerzésében, majd az agapét követően szintén a termek rendbetételében. Köszönjük a sütemény felajánlásokat is. Összességen mindenkinek, aki jó szívvel, jó szándékkal igyekezett bármilyen módon, formában részt venni egyházközségünk legfontosabb ünnepének méltó megünneplésében. Istenünk áldása kísérje életüket, családjukat és munkájukat.
  2. Mivel a holnapi naptól kezdődően egészen augusztus 04-ig távol leszek az egyházközségtől, ezért néhány fontos információt szeretnék most elmondani:

- A vasárnapi szentmisék a szokott időpontokban és helyeken kezdődnek, tehát délelőttönként 8-kor és 10-kor itt, a plébániatemplomban, este 7-kor pedig a kápolnában. Július utolsó vasárnapján, július 30-án lesz egy kis módosulás az egyházmegyei búcsú miatt, erről a hirdetőtáblán és a honlapon tájékozódhatunk.

- Hétköznaponként nem lesznek szentmisék, csak reggelenként itt a plébániatemplomban rózsafüzér imádság, ami minden hétköznap hétfőtől szombatig reggel fél 8-kor kezdődik.

- Amennyiben temetés adódna, kérem, hogy SZIKLAI DÁVID derecskei plébános atyához forduljanak és kérem a rokonokat, hogy a temetés, valamint a temetési mise időpontját mindenekelőtt vele egyeztessék. Elérhetőségét a hirdetőtáblán megtaláljuk. Betegellátás esetében is kérem, hogy hozzá forduljanak.

- A plébániai ügyintézés távollétem alatt szünetel. Mivel fizikailag is igen messze, távol leszek, így még telefonon sem tudnak elérni.

- Összességében, minden fontos információ a hirdetőtáblán és a honlapon is megtalálható, olvasható.

1. Miserend (2023. 07. 03-09.):

HÉTFŐTŐL-SZOMBATIG:

7.30: Rózsafüzér ima

VASÁRNAP: 8.00: Szentmise;   10.00: Szentmise

KÁPOLNA (Wesselényi u. 1/B):

1. Titokmegáldás és titokváltás.

2023-07-02