Hirdetés 2023. június 25-én

1. Mindenek előtt szeretnék köszönetet mondani azoknak a híveknek, akik a hét elején, hétfőn elkísértek Szentkútra, ahol hálát adtunk az elmúlt 30 év papságáért, és azoknak is, akik itthon maradva, imádságos lélekkel emlékeztek meg rólunk. Isten áldása kísérje mindannyiuk életét és családját.
  2. Amint már ma egy hete is említettem, július hónap folyamán távol leszek az egyházközségtől, a plébániától. Mivel július 3-án, hétfőn, azaz holnaphoz egy hétre indulok, ebből adódóan a júliusi hónap elsőcsütörtöki és elsőpénteki szertartásait az előttünk álló héten végezzük majd el. Ugyanakkor az előttünk álló héten házasságkötés is lesz templomunkban, ami szintén megváltoztatja a szokásos hétköznapi miserendet. Ezek pedig a következőt jelentik:

- Szerdán a szentmise este 6-kor (18.00) kezdődik, amelyet azért a fiatal párért mutatunk be, akik a hétvégén kötnek házasságot.

- Csütörtökön egyben Szent Péter és Szent Pál apostolok ünnepe is van. Szentmisénk este 6-kor (18.00) kezdődik, amelyet papjainkért, papi hivatásokért mutatunk be és ajánlunk fel, majd elvégezzük szentségimádásunkat is erre a szándékra.

- Pénteken szentmisénk szintén este, de fél 6-kor (17.30) kezdődik, amelyet a rózsafüzér-társulat élő és ✝ tagjaiért mutatunk be, ajánlunk fel, majd elénekeljük a Jézus Szíve litániát.

- Szombat, július hónap elsőszombatja, szentmisénk a szokott időben, reggel fél 8-kor kezdődik, amelyet a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatunk be, ajánlunk fel.

1. Házassági hirdetés:

VARGA SZABOLCS grk. vall. Db. szül. Budapesten lakó nőtlen ifjú feleségül veszi

EISENBACHER KITTI rk. vall. Bp. szül. Szigetszentmiklóson lakó hajadont. Hirdetve: 3X. Aki bármilyen akadályt tud e párról, kérem, jelezze a Plébánián.

1. Jövő vasárnap van július hónap első vasárnapja, mivel ma megtartjuk szentségi körmenetünket, így ez helyettesíti a jövő vasárnapi szentségimádást. Jövő vasárnap a reggel 8-kor kezdődő mise végén csak rózsafüzér-társulati titkokat fogom megáldani.
  1. Miserend (2023. 06. 26-07. 02.):

KEDD, 17.30: Balla György, felesége Erzsébet✝ és ✝cstg. nagymise.

SZERDA, 18.00: Varga Szabolcs-Eisenbacher Kitti ifjú párért nászmise

CSÜTÖRTÖK, SZENT PÉTER- PÁL APOSTOLOK FŐÜNNEPE

18.00: Papjainkért, papi hivatásokért nagymise

PÉNTEK, 17.30: A rózsafüzér-társulat élő és ✝ tagjaiért nagymise

SZOMBAT, 7.30: A tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nagymise

KÁPOLNA (Wesselényi u. 1/B):

1. Búcsúi ünnepünk zárásaként megtartjuk szentségi körmenetünket, amely a következőképpen történik: a szentségikitétel után elindul a kereszt, mellette a két lobogó, majd a szószék felőli oldalban ülők indulnak el, azt követőn halad a papság az Oltáriszentséggel, majd pedig a másik padsorban lévő hívek követik az Oltáriszentséget. A templomból, a templomudvarról kilépve jobbra fordulunk, elmegyünk a négysávos útig a járdán, ott szintén jobbra fordulunk és a járdán haladva a főtéren teszünk egy kis kört és visszaérkezünk a templomba. A szentségi áldást követően elénekeljük a himnuszokat, amellyel véget ér ünnepi búcsúi misénk, majd pedig visszavonulunk a plébánia épületébe.
  2. Ahogyan már korábban, és több alkalommal is hirdettem, tisztelettel és szeretettel hívunk és várunk mindenkit közösségi házunkba arra az agapéra, ahol közösen, a terített asztal mellett is ünnepelhetünk. Várunk tehát oda is mindenkit, hiszen mi is ott leszünk, együtt a hívekkel.
  3. Mielőtt azonban elindulna a körmenet, megköszönöm Oltártestvéreimnek, hogy együtt adhattunk hálát búcsúi ünnepünk alkalmával. Kedves Rektor atya! Kérlek, fogadd el egyházközségünk ajándékát.

2023-06-25