Hirdetés 2023. november 19-én

1. A tavalyi évben és már az idén is, októberben, tettem említést az energiahordozók áráról, ami sajnos nem lett sokkal kedvezőbb. Éppen ezért a korábbi, tavalyi év irányelvét követjük majd az idén is, ami a szentmiséket, közösségi találkozásainkat illeti. Egyenlőre, a hétköznapi és a vasárnapi szentmisék itt, a plébániatemplomban lesznek egészen jövő év január hónapjának elejéig, azaz vízkereszt ünnepéig. A téli hónapokban, tehát vízkereszt ünnepét követően egészen húsvét ünnepéig a hétköznapi szentmiséket majd a kápolnában tartjuk meg, itt a plébániatemplomban csak vasárnaponként mutatunk majd be szentmiséket ezen időszak alatt. Itt, a plébániatemplomban igyekszünk majd 10-12 °C fok közötti, körüli hőmérsékletet tartani. A mellettünk lévő közösségi házunkat addig tartjuk nyitva, amíg az erősebb hideg, amíg a komolyabb fagy be nem köszönt. Ettől kezdődően pedig letéliesítjük közösségi házunkat, vagyis sem víz, sem gáz, sem villany nem lesz az épületben, mert elzárjuk, kikapcsoljuk. Mindezt azért mondtam el, hogy tudjunk készülni az előttünk álló időszakra, de természetesen bármi változás történik majd, arról időben fogom a híveket tájékoztatni. Kérem tehát híveink megértését és türelmét, próbáljunk alkalmazkodni ehhez a változásban lévő, igen szokatlan helyzethez.
  2. Jövő vasárnap van Krisztus Király ünnepe, ami az évközi időszak utolsó vasárnapja, mához két hétre pedig elkezdődik advent 1. vasárnapjával az új egyházi év.
  3. Tájékoztatom a kedves híveket arról is, hogy ebben az évben már csak igen kevés, néhány hely van szentmisék mondatására, éppen ezért kérem, hogy aki szeretne még ebben az évben, december hónapban szentmisét mondatni, minél előbb keressen a plébánián. Ugyanakkor már van lehetőség a jövő évre is szentmiséket beíratni, bejegyeztetni.
  4. Miserend (2023. 11. 20-26.):

KEDD, 17.30: Élő családért nagymise, bibliaóra.

SZERDA, 7.30: Gyermek gyógyulásáért nagymise.

CSÜTÖRTÖK, 7.30: Magdolna gyógyulásáért nagymise.

PÉNTEK, 7.30: A Simon család ✝cstg. nagymise.

SZOMBAT, 7.30: A Tárkányi család ✝cstg. nagymise.

VASÁRNAP: 8.00: Szentmise.

10.00: Szentmise.