Hirdetés 2023. október 1-én

1. Ahogyan már a szentmise elején is említettem, az előttünk álló héten, szerdán nyitja meg Ferenc pápa a XVI. püspöki szinódust, amelyet Rómában, október 04-29. között tartanak meg. Ebből kifolyólag szeretnék néhány fontos tudnivalót elmondani a híveknek:

- A vasárnaponként, az áldozás után elmondott szinódusi imádságunkat már csak ebben a hónapban imádkozzuk, október 29-vel, azaz október utolsó vasárnapjával bezárólag.

- Az Istentiszteleti Szentségi és Fegyelmi Kongregáció által összeállított és a vasárnapi szentmisék alkalmával használatos egyetemes könyörgéseket fogjuk felolvasni, valamint az általuk küldött záróáldással fogjuk befejezni a vasárnapi miséinket, a mai naptól egészen október 29-ig, a szinódus befejezéséig.

- A köznapi szentmisékre is összeállított ez a Kongregáció egyetemes könyörgéseket, amelyeket szintén felolvasunk hétköznaponként, kivéve a nászmiséket és a temetési szentmiséket, amennyiben lesznek.

- Végül arra kérnek bennünket, hogy imádkozzunk ezen szinódusért személyesen is ebben a hónapban, hogy az eredmények gazdagítsák, segítsék az egyetemes egyház kiteljesülését, benne a mi egyházmegyénk fejlődését, megújulását is.

1. Az előttünk álló héten van október hónap elsőcsütörtökje, elsőpéntekje és elsőszombatja:

- Csütörtökön és pénteken este fél 6-kor (17.30) kezdődnek majd a szentmisék. Csütörtökön papjainkért, papi hivatásokért mutatjuk be a szentmisét majd szentségimádást végzünk erre a szándékra.

- Pénteken a délelőtti órákban meglátogatom egyházközségünk betegeit, az esti szentmisét pedig a rózsafüzér-társulat élő és ✝ tagjaiért mutatjuk be, majd elénekeljük a Jézus Szíve litániát.

- Szombaton a szokásoknak megfelelően a reggeli szentmisét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel.

1. Házassági hirdetés:

Somfai Sándor rk. vallású budapesti születésű Karcagon lakó nőtlen ifjú feleségül veszi

Sári Bianka ref. vallású karcagi születésű Berekfürdőn lakó hajadont. Hirdetve 3X.

Aki bármilyen akadályt tud e fiatal párról, kérem, jelezze a plébánián.

1. Jövő vasárnaptól kezdődően az esti szentmise a Kápolnában egy órával korábban, azaz 18.00-kor kezdődik majd.
  2. Miserend (2023. 10. 01-08.):

KEDD, 17.30: Járja Szilárd ✝temetési mise, bibliaóra.

SZERDA, 7.30: Barta Dorottya ✝temetési mise.

18.00: Somfai Sándor-Sári Bianka ifjú párért nászmise

CSÜTÖRTÖK, 17.30: Papjainkért, papi hivatásokért nagymise.

PÉNTEK, 17.30: Rózsafüzér-társulat élő ✝tagjaiért nagymise.

SZOMBAT, 7.30: Tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nagymise.

VASÁRNAP: 8.00: Szentmise.

10.00: Szentmise.

KÁPOLNA (Wesselényi u. 1/B):

VASÁRNAP: 18.00: Szentmise.

2023-10-01