Hirdetés 2024. április 28-án

1. Az előttünk álló héten, szerdán van május 01-je, vagyis megkezdődik az idei évben is május hónapja, ami a Boldogságos Szent Szűznek szentelt időszak. Ilyenkor a májusi litániával, májusi ájtatossággal köszöntjük égi Édesanyánkat. A májusi ájtatosságot hétköznaponként a szentmisék után, vasárnap pedig a 10-kor kezdődő misét követően énekeljük majd el. Ezekre a Máriát köszöntő imákra is hívunk és várunk mindenkit hétköznaponként és vasárnaponként is egyaránt.
  2. Amint már az elmúlt vasárnap is hirdettem, az idei év tavaszán, az ilyenkor esedékes papi gyűlésünket itt, helyben, Hajdúszoboszlón tartja meg a berettyóújfalui esperesi kerület papsága. Gyűlésünket itt, a templomban bemutatott közös szentmisével kezdjük, amely szerdán fél 10-kor (9.30) kezdődik. Ezen a napon ezt az egy szentmisét mutatjuk be, tehát aznap reggel nem lesz szentmise. Gyűlésünk a plébánián folytatódik, ahol két olyan témakört fogunk közösen megbeszélni, amelyet a Főpásztor jelölt ki számunkra. Kérem híveinket, hogy egyrészt imádkozzanak ezen közös összejövetelünk áldásos eredményeiért, másrészt pedig várunk mindenkit a szerdai közös, ünnepi szentmisére.
  3. Az előttünk álló héten van május hónap elsőcsütörtökje, elsőpéntekje és elsőszombatja:

- Csütörtökön és pénteken a szentmisék este fél 6-kor (17.30) kezdődnek. Csütörtökön papjainkért, papi hivatásokért mutatjuk be a szentmisét majd a mise végén szentségimádást végzünk.

- Pénteken pedig meglátogatom egyházközségünk betegeit. Az esti szentmisét pedig a rózsafüzér-társulat élő és ✝ tagjaiért mutatjuk be, majd elénekeljük a Jézus Szíve litániát.

- Szombaton a szokásoknak megfelelően a reggeli szentmisét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel.

1. Jövő vasárnap van május hónap elsővasárnapja, így a reggel 8-kor kezdődő mise végén megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, megtartjuk szentségimádásunkat, majd pedig titokváltás következik.
  2. Miserend (2024. 04. 29-05. 05.):

HÉTFŐ, 7.30: Rózsafüzér ima.

KEDD, 17.30: A világ megtéréséért, megújulásáért szentmise, bibliaóra.

SZERDA, 9.30: Gyermek gyógyulásáért nagymise.

CSÜTÖRTÖK, 17.30: Papjainkért, papi hivatásokért nagymise.

PÉNTEK, 17.30: Rózsafüzértársulat élő és ✝tagjaiért nagymise.

SZOMBAT, 7.30: Tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nagymise.

VASÁRNAP: 8.00: Szentmise, szentségimádás, titokváltás

10.00: Szentmise, májusi litánia