Hirdetés 2024. márcis 31-én

1. A nagyböjt folyamán meghirdetett, és a hívek által ide, a templomba elhozott tartósélelmiszer adományokat holnap lesz két hete annak, hogy elvittem Nyíregyházára, az egyházmegyei Karitász Központba, ahol kisebb csomagokat készítettek belőle és szétosztották a rászorultak részére. Néhány képet is készítettem, amelyek láthatóak, megtekinthetőek lesznek egyházközségünk honlapján. Mégegyszer, köszönöm mindenkinek a tartósélelmiszer adományát.
  2. Lelkigyakorlatunk estéin összesen 77.950.- ft. gyűlt össze a hívek perselyadományából. Ebből az összegből 70.000.- ft-ot fogadott el az atya, amit hálával köszönt meg. Az összeg többi részét pedig templomunk húsvéti díszítésére adta. Jó magam is megköszönöm egyrészt a perselyadományokat, másrészt pedig azt, hogy részt vettünk akár egy, akár több estén is ezen a közös húsvéti felkészülésünkön. Isten áldása kísérje mindannyiunk életét.
  3. A nagyhét folyamán 49.450.- ft., a nagyböjti időszak alatt pedig összesen 204.450.- ft. gyűlt össze híveink adományából a húsvéti virágokra, a templom húsvéti díszítésére. Templomunkban található, látható virágokért 217.250.- ft-ot fizettünk ki. Hálásan köszönöm meg mindenkinek erre a célra szánt adományát, és Isten áldását kérem minden jó szándékú adakozóra.
  4. Holnap, Húsvéthétfőn szentmiséink a szokott időben kezdődnek itt a plébániatemplomban, azaz reggel 8.00-kor és délelőtt 10.00-kor
  5. Holnapután, azaz kedden nem lesz sem szentmise, sem pedig bibliaóra, csak rózsafüzér imádság itt a templomban, amely reggel fél 8-kor (7.30) kezdődik. Jó magam is csak mobil telefonon leszek elérhető. Kérem, híveink megértését.
  6. Szeretném megköszönni azoknak a felnőtteknek és fiataloknak az áldozatát, szolgálatát, akik a virágvasárnappal kezdődő nagyhét folyamán segítettek, akár templomunk takarításában, akár a passió felelevenítésében, akár a szertartásokhoz kötődő, fűződő egyéb tevékenységekben. Isten áldása kísérje életüket, munkájukat és családjukat.
  7. Az előttünk álló héten van április hónap elsőcsütörtökje, elsőpéntekje és elsőszombatja:

- Csütörtökön és pénteken este fél 6-kor (17.30) kezdődnek majd a szentmisék. Csütörtökön papjainkért, papi hivatásokért mutatjuk be a szentmisét majd szentségimádást végzünk erre a szándékra.

- Pénteken a délelőtti órákban meglátogatom egyházközségünk betegeit, az esti szentmisét pedig a rózsafüzér-társulat élő és ✝ tagjaiért mutatjuk be, majd elénekeljük a Jézus Szíve litániát is.

- Szombaton a szokásoknak megfelelően a reggeli szentmisét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel.

1. Jövő vasárnap van április hónap elsővasárnapja, így a reggel 8-kor kezdődő mise végén megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, megtartjuk szentségimádásunkat, majd azt követően lesz szokott módon a titokváltás.
  2. Örömmel jelzem már most a kedves híveknek, hogy templombúcsúi ünnepünket az idén, június 23-án, vasárnap tartjuk meg, csaknem három hónap múlva. A búcsúi, ünnepi szentmise bemutatására és Szent László király méltatására Dr. Finta József atyát, a Kalocsa-kecskeméti Főegyházmegye, az Érsekség általános helynökét kértem meg, hívtam el ide, a szoboszlói egyházközségbe. Azért jelzem ezt már előre, mert minden egyházközségnek, így nekünk is, a búcsúi ünnepünk, védőszentünknek az ünnepe a legfontosabb helyi ünnep. Kérek mindenkit, igyekezzünk úgy alakítani, tervezni teendőinket, hogy együtt, közösen tudjunk és akarjunk imádkozni, hálát adni, mennyei közbenjárását kérni Szent László királynak. Nagy szeretettel és tisztelettel hívunk már most mindenkit erre a számunkra igen fontos ünnepre is. Reméljük, hogy semmi rendkívüli esemény nem zavarja meg templombúcsúi közös hálaadó ünnepségünket. Természetesen minderről később, de időben fogom a híveket bővebben tájékoztatni.
  3. Miserend (2024. 04. 01-07.):

HÚSVÉTHÉTFŐ: 8.00: Szentmise;

KEDD, 7.30: Rózsafüzér ima