Hirdetés 2020 augusztus 16-án

HIRDETÉS 2020. AUGUSZTUS 16.

1. Az előttünk álló héten, csütörtökön van augusztus 20-a, vagyis Szent István Király főünnepe, aki Magyarország fővédőszentje. Az ünnep délelőttjén két szentmise lesz itt a Plébániatemplomban, amely reggel 8-kor és délelőtt 10.00-kor kezdődik. Aznap, tehát csütörtökön az este folyamán lesz a városi ünnepség a szabadtéri színpadnál, amely este fél 8-kor (19.30) kezdődik, és ennek az ünnepségnek a keretében megáldjuk, megszenteljük az új kenyeret. A program szerint este 3/4 8-kor (19.45) kerül majd sor a kenyérszentelésre, a kenyérmegáldásra. Ide is tisztelettel hívunk és szeretettel várunk mindenkit.
  1. Az elmúlt hetek folyamán kisebb felújítási, karbantartási munkákat végeztünk el. A Templom előtt álló kereszt felújítását kezdtük el, amelyet a nyár végén, ősz folyamán folytatunk és igyekszünk be is fejezni, ha semmi rendkívüli esemény nem jön közbe. Továbbá a Templomkertben, Templomunk bal oldalán lévő kis oltárban található szobrot is felújítottuk, végül pedig a Templomunk bejárati ajtaján is karbantartást végeztünk, csiszoltuk, javítottuk, festettük. Szeretném megköszönni mindazoknak a családoknak, személyeknek a munkáját, akik ebben segítettek, magukénak érezték Templomunknak, környezetének szépítését. Isten áldását kérem munkájukra, családjukra.
  1. Miserend (2020. 08. 17-08. 23.):

KEDD, 17.30: Erzsébet és Gábor ✝szülőkért és ✝gyermekekért nm.

SZERDA, 7.30: ✝Gyuláért nm.

CSÜTÖRTÖK, SZENT ISTVÁN KIRÁLY FŐÜNNEPE

19.30: VÁROSI ÜNNEPSÉG, KENYÉRSZENTELÉSSEL

PÉNTEK, 7.30: ✝Sándorért nm.

SZOMBAT, 7.30: ✝Péterért nm.

KÁPOLNA,   19.00: Szentmise

2020-08-16