Hirdetés 2020. január 12-én

A mai nappal véget ért Egyházunk liturgiája szerint a karácsonyi időszak, és a holnapi nappal pedig megkezdődik az évközi idő nagyböjt előtti része, vagyis a farsangi időszak. Ezzel kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:
  • Az idei évben ez az időszak február 25-ig, azaz húshagyó keddig tart, hiszen másnap, február 26-án van hamvazószerda, vagyis nagyböjt kezdete.
  • Ez az időszak a bálozás, a mulatozás ideje, amit mi is kihasználunk erre a célra. Ha Isten segít bennünket és semmi rendkívüli esemény nem jön közbe, akkor ismét megtartjuk egyházközségi farsangi bálunkat, amelynek időpontja hamvazószerda előtti szombat, azaz február 22, tegnaphoz hat hétre.
  • A helyszín, ahol eltöltjük ezt a késő délutánt és estét a helyi városi uszoda, az Árpád Uszoda Étterme, ahol már az elmúlt években is báloztunk.
  • A bál jellegét tekintve, a korábbi évekhez hasonlóan, batyus bál lesz, vagyis a magunk által készített ételeket és italokat hozzuk és fogyasztjuk el az este folyamán, a bál alatt.
  • A belépők ára: a felnőtteknek 2.000.- ft.-/fő, a gyerekeknek, vagyis a 14 éven aluliaknak, a belépés díjtalan.
  • A bál alatt tombolát is fogunk sorsolni, éppen ezért kérem a Kedves Híveket, hogy akik tudnak tombola tárgyakat, ajándékokat felajánlani, azokat szívesen vesszük, és kérem azt is, hogy juttassák el a plébániára a bál előtt ezeket az ajándékokat.
  • A báli belépők február hónap elejétől már elővételben kaphatók a plébánián, hasonlóképpen a tombola jegyek is kaphatóak szintén február elejétől kezdődően, valamint a bál alatt is. A tombola ára nem változott, azaz 100 ft.-/db.
  • A padsor végén, az újságos blokknál, elhelyeztünk egy jelentkezési lapot, amelyre kérjük, iratkozzanak fel mindazok, akik szeretnének részt venni ezen a zenés, táncos mulatságon, továbbá kérjük, jelezzék azt is, hogy milyen vacsora és tombola felajánlásokkal szeretnék meglepni a bálozó, mulatozó közösséget.
  • Természetesen mindenkit, kicsiket és nagyokat, fiatalokat és idősebbeket is nagy tisztelettel és szeretettel hívunk és várunk. Akinek az utazás problémát jelentene, azokat kivisszük és haza is hozzuk személyautókkal a városból az uszodáig és vissza. Bízom benne, aki ott lesz, jól érzi majd magát, amihez jó kedvre, vidámságra és felszabadult emberi lelkekre van szükség. Készüljünk erre együtt, ünnepeljünk, bálozzunk, mulassunk közösen február 22-án, szombaton este, éjszaka.
Amint már az évvégi hálaadáson is említettem, jövő vasárnap, január 19-én lesz itt templomunkban a ministráns avatás, vagyis a reggel 8-kor kezdődő mise keretében, a mise elején ministránsaink ígéretet tesznek, megáldjuk a ruhákat, majd pedig beöltöztetjük őket a megszentelt ruhákba.

Amint már az elmúlt vasárnap is hirdettem, mához egy hétre, azaz jövő vasárnap, január 19-én egyházközségünk Képviselő-testülete számára gyűlés lesz a plébánián. Gyűlésünk jövő vasárnap délután fél 4-kor (15.30) kezdődik, amelyre a Testület minden tagját tisztelettel meghívom és várom.

Ismételten hirdetem, jelezem a Kedves Híveknek, hogy holnaphoz egy hétre, azaz január 20-án kezdődik az idei évben az ökumenikus imahét, amelynek a beosztását a mai napon elhelyeztem Templomunk hirdetőtábláján

Miserend (2020. január 13 - 19.)

• 07:30 Rózsafüzér ima
    • 17:30 Varga Lajos, Pethes Gézáné, Budai Lászlóné ? nm.
    • 07:30 Élő családért nm.
    • 07:30 Gyermek gyógyulásáért nm.
    • 07:30 Magdolna gyógyulásáért nm.
    • 07:30 ?József édesapáért nm.
      • 08:00 Szentmise, szentségimádás
      • 10:00 Szentmise