Hirdetés 2020. június 14-én

Amint már ma egy hete is hirdettem, Egyházmegyénk Főpásztora úgy döntött, hogy a mai naptól kezdődően visszavonta a korábbi rendelkezéseit, így mindenki számára ismételten kötelező a szentmiséken való személyes részvétel.

A hétköznapi szentmisék bemutatásával kapcsolatban szeretném a következőket hirdetni:

Egyházközségünk Képviselő-testületének a mandátuma lejárt. Főpásztorunk az alábbi személyeket nevezte ki a testület tagjaivá: (a leirat felolvasása). Ők tízen alkotják tehát a helyi egyházközség képviselő-testületét.

Amint már korábban is hirdettem, mához kettő hétre, azaz június 28-án, vasárnap lesz egyházközségünk Templomának búcsúi ünnepe, azaz Szent László király köszöntése. A szentmise főcelebránsa és ünnepi szónoka Gárdonyi Máté atya, aki kaposvári egyházmegyés paptestvérem és jelenleg a budapesti Hittudományi Kar tanára. Természetesen hívunk és várunk mindenkit erre az ünnepi alkalomra. Templombúcsúi ünnepünkről jövő vasárnap fogom bővebben tájékoztatni a Kedves Híveket.

Az előttünk álló héten, pénteken van az idei évben Jézus Szíve ünnepe. A szentmise a Kápolnában reggel fél 8-kor kezdődik majd.

A miserend az Aktuális miserend menüpontban olvasható.

A hétköznaponként végzett on-line rózsafüzér imát egyenlőre abbahagyjuk, felfüggesztjük a miseközvetítésekhez hasonlóan, hiszen keddtől kezdődően a Kápolnában imádkozzuk majd közösen, személyes formában, a misék előtt.

Miserend (2020.06.15 - 06.21.):

Szentségimádás

2020-06-14