Hirdetés 2020. június 21-én

Mmint már korábban is hirdettem, mához egy hétre, azaz június 28-án, vasárnap tartjuk Templomunk búcsúi ünnepét, kérve és imádkozva Szent László király mennyei közbenjárásáért, pártfogásáért. Ezzel kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:

• Az ünnepi, templombúcsúi szentmise jövő vasárnap délelőtt 10-kor kezdődik, immáron Templomunkban, hiszen ezen jeles alkalmat felhasználva, megragadva szeretnénk visszatérni Templomunkba a járvány után, mert ahogyan értesültünk róla, a veszélyhelyzetet a Kormány megszűntette.
  • Az ünnepi szentmise főcelebránsa és szónoka Dr. Gárdonyi Máté atya, aki kaposvári megyés paptársam, és most a budapesti Hittudományi Kar tanára, az egyháztörténeti tanszék professzora.
  • A búcsúi szentmise keretében, a mise végén fogják letenni az esküt azok a személyek, akiket Főpásztorunk az elmúlt napokban nevezett ki Egyházközségünk Képviselő-testületébe.
  • Jövő vasárnap is csak egy szentmise lesz még, a templombúcsúi mise. Az ünnepi szertartásunk előtt a plébánia udvarán gyülekezünk. A ministránsok, a képviselőtestület és mi papok együtt indulunk a Templomba beharangszókor. Az ünnepi szertartás végén majd hasonlóképpen vonulunk ki a Templomból. A ministránsok, a képviselőtestület és a papok, szintén a plébánia udvarra érkezünk. Reméljük, az időjárás nem szól közbe. Kérem tehát a testület tagjait és a ministránsokat is, hogy időben jöjjenek a plébánia udvarra.
  • Nagy tisztelettel és szeretettel hívunk és várunk tehát mindenkit erre az ünnepi alkalomra, és egyben kérem a Híveket, aki teheti, az előttünk álló héten egy rövid fohászban emlékezzen meg erről a jeles ünnepről.
  • Bízom benne, hogy semmi rendkívüli esemény nem zavarja meg közös ünneplésünket, és így méltón, Istennek tetsző módon adhatunk hálát templombúcsúi ünnepünkön még ebben a fennálló, szokatlan helyzetben is.

Az előttünk álló héten, szombaton, június 27-én lesz az idei évben a pap-és diakónusszentelés. Az ünnepi szentmise keretében két fiatalembert áldozópappá, egyet pedig diakónussá szentel Főpásztorunk. A fennálló helyzet miatt az idei évben a szentelési szentmisét Debrecenben a Megtestesülés Templomban mutatjuk majd be, ami délelőtt 10-kor kezdődik. Ugyanakkor ebben az ünnepi szertartásban fogjuk majd elvégezni a nagycsütörtökön szokásos olajszentelést és a papi ígéretek megújítását is, ami áprilisban sajnos elmaradt. Kérek mindenkit, aki teheti, imádságában emlékezzen meg a szentelendőkről az előttünk álló hét folyamán.

Miserend (2020.06.22 - 06.28.): (Hétköznaponként még a Kápolnában)

• 2020. június 22. hétfő
    • 07:30 - Rózsafüzér ima