Hirdetés 2023. augusztus 27-én

1. Az előttünk álló napokban veszi kezdetét az iskolai tanítás, elindul az új iskolai tanév, éppen ezért elkezdődik majd a hitoktatás is. Ezzel összefüggésben már most jelzem, hogy mához két hétre, azaz szeptember 10-én tartjuk meg itt, a Plébániatemplomban a templomi Veni Sancte-t, amelynek keretében kérjük a Szentlélek segítségét, kegyelmét az új iskolai tanévre, valamint megáldom diákjainkat, szüleiket, nagyszüleiket, tanáraikat a reggel 8-kor és a délelőtt 10-kor kezdődő szentmisék keretében. Mindezekről bővebben később, szeptember hónap folyamán fogok tájékoztatást adni.
  2. Az előttünk álló héten van szeptember hónap elsőpéntekje és elsőszombatja:

- Pénteken a délelőtti órákban meglátogatom egyházközségünk betegeit, a szentmise pedig este fél 6-kor (17.30) kezdődik. Az esti szentmisét a rózsafüzér-társulat élő és ✝ tagjaiért mutatjuk be és azt követően elénekeljük a Jézus Szíve litániát is.

- Szombaton a szokásoknak megfelelően a reggeli szentmisét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel.

1. Jövő vasárnap van szeptember hónap elsővasárnapja, így a reggel 8-kor kezdődő szentmise végén megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, majd megtartjuk szentségimádásunkat és azt követően lesz szokott formában a titokváltás.
  2. Házassági hirdetés:

Gyöngyösi Miklós ref. vallású, debreceni születésű helyben lakó nőtlen ifjú feleségül veszi

Hankó Zsanett róm. kat. vallású, nyíregyházi születésű helyben lakó hajadont. Hirdetve 2X.

Dr. Tóth Kristóf Albert rk. vallású nyíregyházi születésű helyben lakó nőtlen ifjú feleségül veszi

Dr. Gazdag Dóra rk. vallású debreceni születésű helyben lakó hajadont. Hirdetve 1X. Aki bármilyen akadályt tud e fiatal párokról, kérem, jelezze a plébánián.

1. Miserend (2023. 08. 28-09. 03.):

KEDD, 17.30: Magdolna gyógyulásáért nagymise.

SZERDA, 7.30: ✝Béla áldozópapért nagymise.

CSÜTÖRTÖK, 7.30: Kígyós Lajos ✝évf. nagymise.

PÉNTEK, 17.30: Rózsafüzértársulat élő ✝tagjaiért nagymise.

SZOMBAT, 7.30: Tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nagymise.

VASÁRNAP: 8.00: Szentmise, szentségimádás, titokváltás.

10.00: Szentmise.

KÁPOLNA (Wesselényi u. 1/B):

VASÁRNAP: 19.00: Szentmise.

2023-08-27