Hirdetés 2023. december 24-én

1. Mindenekelőtt szeretném megköszönni híveink közül mindazoknak a fáradtságát és áldozatát, akik még a hét folyamán is, sőt az egész adventi időszakban részt vettek a hajnali szentmiséken akár rendszeresen, akár alkalmanként. Istenünk áldása kísérje életüket és családjukat.
  1. Az elmúlt napokban kaptam meg egyházközségünk híveink közös karácsonyi ajándékát, amit szintén hálával köszönök meg. Istenünk áldása segítse minden jószándékú hívünk életét, családját és munkáját. Szeretném mindezt viszonozni azzal, hogy az újév 2. hetében egy hálaadó szentmisét mutatok be ezért a kedvességért, és figyelmességért.
  1. A hét folyamán összesen 62.000.- ft.-, az egész gyűjtési időszak alatt pedig 196.000.- ft.- gyűlt össze a hívek adományából a karácsonyi virágokra, templomunk karácsonyi díszítésére. Hálásan köszönöm meg mindenkinek az adományát és Isten áldását kérem minden jó szándékú adakozóra.
  1. Honlap, hétfőn ünnepeljük Jézus Krisztus születését, Karácsony szent ünnepét, amely kötelező, parancsolt főünnep. Ezzel kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:

- Ma délutánig, kora estig tart az adventi időszak, hiszen ma van december 24-e, Karácsony Vigíliája, Szent Este. Ekkor emlékezik egyházunk Jézus születésére az éjféli misével, amely ma éjjel 24.00-kor kezdődik, előtte pedig 23.30-kor karácsony éjszakáját köszöntjük a Világ Világosságának születése misztériumjátékkal, amelynek keretében felelevenítjük a betlehemi éjszakát és ráhangolódunk az éjféli, a születés ünnepi szentmiséjére.

- Karácsony ünnepén szentmiséink a szokott időben kezdődnek, azaz reggel 8-kor a pásztorok miséje és délelőtt 10-kor az ünnepi szentmise, itt a Plébániatemplomban. Karácsony ünnepének, tehát az éjféli mise és az ünnepi misék perselyadományát a papnevelés céljára fordítjuk.

- Holnapután, kedden van Karácsony ünnepének 2. napja. Ünnepi szentmiséink reggel 8-kor és délelőtt 10-kor kezdődnek itt a plébániatemplomban.

1. Szerdán nem lesz szentmise templomunkban, csak rózsafüzér ima, amely reggel 7.30-kor kezdődik.
  1. Jövő vasárnap van Szent Család vasárnapja, ugyanakkor ezzel a nappal véget is ér az idei esztendő, éppen ezért a korábbi szokásoknak megfelelően, az év végi hálaadó szentmise jövő vasárnap délután 4-kor (16.00) kezdődik itt templomunkban. Éppen ezért a reggel 8-kor kezdődő szentmise jövő vasárnap kivételesen elmarad.
  1. Már most jelzem a kedves híveknek egyrészt azt, hogy mivel az adventi időszak véget ért, így a köznapi szentmisék a szokott időpontokban fognak kezdődni, másrészt pedig azt is, hogy az előttünk álló két hét folyamán, Vízkereszt ünnepéig a köznapi szentmiséket még itt, a plébániatemplomban mutatjuk be.
  1. Miserend (2023. 12. 25-31.):

december 24 vasárnap, 23.30: Világ Világosságának születése, misztériumjáték

24.00: Éjféli szentmise

HÉTFŐ, KARÁCSONY ÜNNEPE

8.00: Pásztorok miséje

10.00: ünnepi szentmise

KEDD, KARÁCSONY 2. NAPJA

8.00: Szentmise.

10.00: Szentmise.

SZERDA, 7.30: Rózsafüzér ima.

CSÜTÖRTÖK, 7.30: Mária és Imre ✝szülőkért és Irén ✝keresztanyáért nagymise

PÉNTEK, 7.30: János és Ágnes ✝szülőkért nagymise

SZOMBAT, 7.30: Mária ✝21. évf. nagymise.

VASÁRNAP: 10.00: Szentmise.

16.00: Évvégi hálaadó szentmise.

2023-12-24