Hirdetés 2023. december 31-én

1. Hétfőn, azaz Karácsony ünnepén a papnevelés céljára gyűjtöttünk. Összesen 165.175.- ft. gyűlt össze a Hívek perselyadományából. Ezt az összeget, azaz 160.000.- ft-ot a hét elején adtam postára. Hálásan köszönöm meg mindenkinek az adományát és Isten áldását kérem minden jó szándékú adakozóra.
  2. Karácsony ünnepével összefüggésben szeretném kifejezni köszönetemet. Hálával tartozok mindazoknak a férfiaknak és asszonyoknak, fiataloknak, akik az idei karácsony ünnepének előkészítésében, templomunk díszítésében, takarításában segítségünkre voltak. Köszönettel tartozunk a Makrai családnak Nyírbátorból, hiszen a főoltárunk mellett álló két nagyobb fenyő az ő adományuk, hasonlóan hálásak vagyunk a Szűcs Tüzépnek, hiszen ők szállították ide ezt a két fenyőfát, ami szintén adomány, hozzájárulás karácsony ünnepéhez. Megköszönöm tehát azt a sok-sok jószándékot, áldozatot, munkát, fáradtságot, amelyek segítségével testben-lélekben felkészülhettünk, lelki erőt meríthettünk a Megtestesülés mélységes misztériumából. Istenünk áldása kísérje az újesztendőben is mindannyiuk életét, családját és munkáját.
  3. Holnap, azaz hétfőn van január 01-je, vagyis újév, Szűz Mária Istenanyaságának az ünnepe, amely kötelező, parancsolt főünnep. Éppen ezért a szentmisén való részvétel súlyos, halálos bűn terhe alatt kötelező minden katolikus számára. Ünnepi miserendet tartunk, ami azt jelenti, hogy reggel 8-kor és délelőtt 10-kor kezdődnek a szentmisék itt a Plébániatemplomban. Kérem a híveket, úgy búcsúztassuk az óévet, hogy tudjunk részt venni a másnapi szentmisék egyikén, és ne kezdjük halálos bűnnel az újesztendőt.
  4. Az előttünk álló héten, szombaton van január 06., azaz Vízkereszt, Urunk Megjelenésének a főünnepe, amely 2014-től kezdődően szintén kötelező, parancsolt főünnep. Ez pedig azt jelenti, hogy minden katolikus számára a szentmisén való részvétel súlyos, halálos bűn terhe alatt kötelező. Éppen ezért, Vízkereszt ünnepén reggel 8-kor és délelőtt 10.00-kor kezdődnek a szentmisék, mivel ez az ünnep ebben az évben nem munkanapra esik. Kérem a kedves híveket, úgy rendezzük, intézzük dolgainkat, hogy a két mise közül az egyiken részt tudjunk venni. A reggel 8-kor kezdődő mise keretében végezzük el a vízszentelést, és a megszentelt vízből vihetünk majd haza otthonainkba a 10-kor kezdődő szentmisét követően is. Ha szükséges, akkor szentelünk vizet a 10-kor kezdődő misén is.
  5. Az előttünk álló héten van január hónap elsőcsütörtökje, elsőpéntekje és elsőszombatja:

- Csütörtökön és pénteken este fél 6-kor (17.30) kezdődnek majd a szentmisék. Csütörtökön papjainkért, papi hivatásokért mutatjuk be a szentmisét majd szentségimádást végzünk erre a szándékra.

- Pénteken a délelőtti órákban meglátogatom egyházközségünk betegeit, az esti szentmisét pedig a rózsafüzér-társulat élő és ✝ tagjaiért mutatjuk be, majd elénekeljük a Jézus Szíve litániát.

- Szombaton, amint már említettem, Vízkereszt ünnepe és elsőszombat is, ezért a reggel 8.00-kor kezdődő szentmisét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel.

1. Szép szokás Vízkereszt ünnepe után a házak megszentelése, a családok megáldása. Hála Istennek már ismét jelezték híveink házszentelési szándékukat. Szívesen elmegyek minden családhoz, ha úgy gondolják, hogy az év elején szeretnék, ha a helybeli római katolikus pap elvinné hozzájuk is Isten áldását, megszentelné családjukat, otthonukat. Éppen ezért, kérem a kedves hívek közül azokat, akik szeretnék a házukat, otthonukat, családjukat megszenteltetni, hogy az előttünk álló farsangi időszak végéig, nagyböjt kezdetéig, jelezzék akár személyesen, akár telefonon.
  2. Jövő vasárnap van Urunk megkeresztelkedésének az ünnepe, vagyis véget ér liturgiánk szerint a karácsonyi időszak, és megkezdődik az évközi idő nagyböjt előtti része, vagyis a farsangi időszak. Erről jövő vasárnap fogom bővebben tájékoztatni a kedves híveket.
  3. Mivel az előttünk álló héten tanítási szünet van még az általános iskolákban, így holnapután, kedden nem lesz sem bibliaóra sem szentmise itt templomunkban, csak rózsafüzér imádság, amely kedden reggel fél 8-kor kezdődik. Jó magam is inkább csak mobiltelefonon leszek elérhető ezen a napon.
  4. Amint már korábban is hirdettem, az előttünk álló héten, köznaponként a szentmiséinket még itt a plébániatemplomban mutatjuk be, holnaphoz egy hétre, azaz január 08-tól kezdődően már a Kápolnában lesznek bemutatva a köznapi szentmisék.
  5. Jövő vasárnap január hónap elsővasárnapja, éppen ezért a reggel 8-kor kezdődő mise végén megáldom a rózsafüzértársulat titkait, majd elvégezzük szentségimádásunkat, és azt követően lesz a titokcsere.
  6. Már most jelzem, hogy mához kettő hétre, azaz január 14-én, vasárnap délután egyházközségünk Képviselő-testülete számára gyűlés lesz a plébánián. Erre a gyűlésre a Testület minden tagját tisztelettel meghívom és várom. Reméljük, hogy összejövetelünket semmi rendkívüli esemény nem fogja megzavarni.
  7. Miserend (2024. 01. 01-07.):

HÉTFŐ, ÚJÉV SZŰZ MÁRIA ISTENANYASÁGÁNAK ÜNNEPE

KEDD, 7.30: Rózsafüzér ima

SZERDA, 7.30: Gyermek gyógyulásáért nagymise.

CSÜTÖRTÖK, 17.30: Papjainkért, papi hivatásokért nm.

PÉNTEK, 10.00: Horkay Klára Ilona ✝temetési mise

17.30: A Rózsafüzér-társulat élő és ✝ tagjaiért nm.

SZOMBAT, URUNK MEGJELENÉSE, VÍZKERESZT FŐÜNNEPE

8.00: A tisztítóhelyen szenvedő lelkekért ünnepi szentmise, vízszenteléssel;