Hirdetés 2023. június 18-án

1. Ma két hete is tettem említést arról, hogy holnap lesz 30 éve annak, hogy áldozópappá szenteltek. Ebből az alkalomból, a hívek egy részének kérésére, elzarándokolunk Mátraverebély-Szentkútra, ahol a Kegytemplom oltáránál bemutatott szentmise keretében adunk közösen hálát az elmúlt 30 év kegyelmeiért. A visszaúton pedig megállunk Egerben és megnézzük a Bazilikát, imádkozunk a szentelési oltárnál, majd indulunk haza. Az elmúlt hetek során feliratkozott zarándokok számára hirdetem, hogy egy 20 fős kisbusszal indulunk holnap, hétfő reggel 7-kor innen a plébániatemplomtól. Kérem a zarándoklatra jelentkezettektől, hogy jöjjünk ide a templomhoz időben, mert igyekszünk legkésőbb 1/4 8-kor elindulni. Várhatón este 19.00 óra körül érkezünk haza.
  2. Amint már az elmúlt vasárnap is említettem, szombaton, június 24-én, Nyíregyházán, a Társ-székesegyházban Főpásztorunk áldozópappá szentel két fiatalembert, egyházmegyénk két diakónusát. Az ünnepi, szentelési szentmise szombaton délelőtt 10-kor kezdődik Nyíregyházán, amelyre, ahová tisztelettel hívják és várják a kedves híveket is. Kérem híveinket, hogy az előttünk álló héten imádkozzunk a szentelendőkért, hogy legyenek hűséges papjai egyházunknak.
  3. Amint már korábban is hirdettem, mához egy hétre, azaz június 25-én, vasárnap tartjuk Templomunk búcsúi ünnepét, kérve és imádkozva Szent László király mennyei közbenjárásáért, pártfogásáért. Ezzel kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:

- Az ünnepi, templombúcsúi szentmise jövő vasárnap délelőtt 10-kor kezdődik Templomunkban, amelynek főcelebránsa és szónoka Dr. Kuminetz Géza atya, a PPKE rektora.

- Jövő vasárnapi ünnepi szentmisénk a beharangszókor a bevonulással veszi kezdetét. A plébániáról fogunk indulni, így kérem a képviselőtestületünk tagjait és a ministránsokat, hogy a szentmise előtt a plébánia épületéhez jöjjenek, természetesen rossz idő esetén ez elmarad, akkor a sekrestyéből fogunk bevonulni.

- A bevonulást követően köszöntjük a Rektor atyát, majd a szentmisét a szokásos módon mutatjuk be. Az ünnepi szentmise végén megtartjuk búcsúi körmenetünket az Oltáriszentséggel. Amennyiben az időjárás engedi, a Hősök terén teszünk egy kört, majd visszajövünk a templomba és az áldás után elénekeljük a himnuszokat, végül a ministránsokkal, a képviselőkkel visszavonulunk a plébánia épületébe. Így ér véget az ünnepi, búcsúi szertartásunk.

- A jövő vasárnapi templombúcsúi ünnepet követően szeretnénk minden testvérünket, mindenkit, aki megtisztel bennünket jelenlétével és hálás szívvel imádkozik velünk együtt, vendégül látni közösségi házunk hátsó, két nagy termében. Szeretném most megismételni erre az agapéra történő meghívást és kérni a hívektől, főleg az asszonyoktól:

aki tud, és szívesen teszi, kérem, hogy egy-egy tányér süteménnyel járuljon hozzá a jövő vasárnapi terített asztal mellett közösen, együtt eltöltött agapénkhoz. A felajánlott süteményeket az ünnepi mise előtt helyezzük majd el a teremben lévő asztalokon. Várunk tehát oda is mindenkit.

- Templombúcsúi ünnepünk miatt jövő vasárnap délelőtt csak egy szentmise lesz, a délelőtt 10-kor kezdődő búcsúi mise, tehát a reggel 8-kor kezdődő mise kivételesen most elmarad. A kápolnában majd este 7-kor (19.00) kezdődik jövő vasárnap este a szentmise.

- Az előttünk álló szombaton, a búcsúi ünnepünk előtti napon van a múzeumok éjszakája. Ez számunkra két szempontból fontos. Egyrészt, szombat este templomunk nyitva áll majd, hiszen 3 csoportban érkeznek a látogatók, akiknek bemutatják a templomot. Másrészt a Bocskai utca ezen része, egy része le lesz zárva, így aznap déltől, kora délutántól másnap, vasárnap reggelig gépjárművekkel nehezen lehet ebbe az irányba, a Bocskai utcán közlekedni, mozogni. Kérem a híveket, ha jövünk a búcsúi misére, akkor számoljunk az esetleges parkolási nehézségekkel, bár azt ígérték, hogy az ünnepi szentmise megkezdése előtt időben megszűnteik az utca lezárását.

- Nagy tisztelettel és szeretettel hívunk és várunk tehát mindenkit erre az ünnepi alkalomra, és egyben kérem a híveket, hogy imádkozzunk búcsúi ünnepünkért.

- Bízom benne, hogy semmi rendkívüli esemény nem zavarja meg közös ünneplésünket, és így méltón, Istennek tetsző módon adhatunk hálát templombúcsúi ünnepünk alkalmával.

1. Szeretném a híveket arról is tájékoztatni, hogy július hónap folyamán távol leszek az egyházközségtől, pontosan július 3-tól augusztus 04-ig. A távollétemmel összefüggő dolgokról, az előttünk álló két vasárnap fogom híveinket bővebben tájékoztatni.
  2. Házassági hirdetés:

VARGA SZABOLCS grk. vall. Db. szül. Budapesten lakó nőtlen ifjú feleségül veszi

EISENBACHER KITTI rk. vall. Bp. szül. Szigetszentmiklóson lakó hajadont. Hirdetve: 2X. Aki bármilyen akadályt tud e párról, kérem, jelezze a Plébánián.

1. Miserend (2023. 06. 19-25.):

KEDD, 17.30: András és Magdolna ✝szülőkért és ✝cstg. nagymise.

SZERDA, 7.30: Szentmise

CSÜTÖRTÖK, 7.30: Szentmise

PÉNTEK, 7.30: Szentmise

SZOMBAT, 7.30: ✝Béla áldozópapért nagymise