Hirdetés 2023 június 11-én

HIRDETÉS 2023. JÚNIUS 11.

1. Amint már az elmúlt vasárnap is említettem, egyházunk, benne egyházmegyénk életében a június hónap a papszentelés időszaka. Így lesz ez most is, ebben a hónapban, hiszen június 24-én, szombaton, tehát tegnaphoz két hétre, Nyíregyházán, a Társ-székesegyházban Főpásztorunk áldozópappá szentel két fiatalembert, egyházmegyénk két diakónusát. Az ünnepi, szentelési szentmise június 24-én, szombaton délelőtt 10-kor kezdődik Nyíregyházán, amelyre, ahová tisztelettel hívják és várják a kedves híveket is. Kérem híveinket, hogy az előttünk álló időszakban imádkozzunk a szentelendőkért, hogy legyenek hűséges papjai egyházunknak.
  2. Templombúcsúi ünnepünkről már korábban is tettem említést, hiszen mához két hétre, azaz június 25-én, vasárnap a délelőtt 10-kor kezdődő szentmise keretében emlékezünk meg Szent László királyról, templomunk, egyházközségünk védőszentjéről. Az ünnepi szentmise főcelebránsa és szónoka Dr. Kuminetz Géza atya a PPKE Rektora. Az ünnepi szentmisét követően agapéval készülünk híveink számára közösségi házunkban. Már most szeretném ezt a meghívást tolmácsolni a hívek felé, vagyis tisztelettel és szeretettel hívjuk és várjuk majd híveinket közösségi házunkba is erre a közös étkezésre az ünnepi, templombúcsúi szentmisét követően. Templomunk búcsúi ünnepével kapcsolatban további részletekről jövő vasárnap fogok tájékoztatást adni.
  3. Minden esztendőben az Úrnapja ünnepét követő pénteken ünnepeljük Jézus Szentséges Szívének a főünnepét. Ez azt jelenti, hogy az előttünk álló héten, pénteken, Jézus Szíve ünnepén az ünnepi szentmise a szokott időben, azaz este 6-kor (18.00) kezdődik. Aznap, tehát pénteken csak ez az egy szentmise lesz, vagyis reggel fél 8-kor az ünnep miatt nem tartunk szentmisét.
  4. Miserend (2023. 06. 12-18.):

KEDD, 17.30: Kurucz Zoltán ✝6 hetes mise.

SZERDA, 7.30: Magdolna gyógyulásáért nagymise.

CSÜTÖRTÖK, 7.30: A Cseh család élő és ✝ cstg. nagymise

PÉNTEK, JÉZUS SZENTSÉGES SZÍVÉNEK FŐÜNNEPE

18.00: Ünnepi nagymise

SZOMBAT, 7.30: Hálaadó szentmise