Hirdetés 2023. október 22-én

1. Ahogyan október hónap folyamán már hirdettem, nemsokára megérkezünk Mindenszentek ünnepéhez. Ezen az ünnepen Egyházunk megáldja, megszenteli az újonnan elkészült, vagy a felújított síremlékeket. Kérem a hozzátartozókat, rokonokat, hogy jelezzék a plébánián az előttünk álló napokban, hetekben, sírkőszentelési szándékukat, vagyis azt, ha szeretnék, hogy megáldjam, megszenteljem elhunyt szerettük, rokonaik síremlékét városunk temetőjében.
  2. Jövő vasárnap van október hónap utolsó vasárnapja, ami azt is jelenti, hogy áttérünk a téli időszámításra, vagyis egy órahosszával vissza kell majd állítani az óráinkat, tehát egy órával többet pihenhetünk. Kérem, ne feledkezzünk meg az óraátállításról az előttünk álló héten, szombaton, a késő esti órákban.
  3. Tavaly ilyenkor, az őszi hónapok közepéhez érkezve, már tettem említést az energiahordozók, a gáz és a villany áráról. Annak a gáznak az árát, amit a templomban és a közösségi házunkban fogyasztunk, valamennyivel csökkentette az MVM, de még mindig igen magas, drága, sokba kerül. Éppen ezért a téli hónapokban a tavalyi évhez hasonlóan fogjuk a hétköznapi és a vasárnapi szentmiséket bemutatni, amennyiben nem lesz változás az árakban, vagyis ha nem csökkentik az árakat. Természetesen minderről időben fogom a híveket tájékoztatni.
  4. Miserend (2023. 10. 23-29.):

KEDD, 17.30: A Becze család ✝cstg. nagymise, bibliaóra.

SZERDA, 7.30: Krisztina gyógyulásáért nagymise.

CSÜTÖRTÖK, 7.30: Anna és István ✝szül. ✝cstg. nagymise.

PÉNTEK, 7.30: Egy szándékra nagymise.

SZOMBAT, 7.30: Béla ✝áldozópapért nagymise.

VASÁRNAP: 8.00: Szentmise.

10.00: Szentmise.

KÁPOLNA (Wesselényi u. 1/B):

VASÁRNAP: 18.00: Szentmise.

2023-10-22