Hirdetés 2024. február 25-én

1. A püspökkari körlevéllel kapcsolatban azt szeretném hirdetni, hogy mindazok, akik tartósélelmiszert szándékoznak hozni, azok tegyék meg az előttünk álló napokban, hetekben. Hozzuk el adományainkat ide a templomba, és hagyjuk ott a hátsó padok mögött, ahogyan volt ez a korábbi időszakban is. Péntekenként és vasárnaponként lesz erre lehetőség, hiszen a többi napokon a kápolnában vannak a szentmisék.
  2. Az előttünk álló héten van március hónap elsőpéntekje és elsőszombatja:

- Pénteken délelőtt meglátogatom egyházközségünk betegeit, és az esti szentmisét a rózsafüzértársulat élő és ✝tagjaiért mutatjuk be, majd elénekeljük a Jézus Szíve litániát. Pénteken tehát itt, a plébániatemplomban este 5-től (17.00) rózsafüzér ima, fél 6-tól (17.30) keresztút, majd szentmise, végén Jézus Szíve litánia.

- Szombaton a szokásoknak megfelelően a reggeli szentmisét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel a kápolnában.

1. Jövő vasárnap van március hónap elsővasárnapja, így a reggel 8-kor kezdődő mise után megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, megtartjuk szentségimádásunkat, majd azt követően lesz szokott módon a titokváltás.
  2. Az elmúlt napok folyamán összesen 25.000.- ft. gyűlt össze híveink adományából a húsvéti virágokra, templomunk húsvéti díszítésére. Hálásan köszönöm meg mindenkinek az adományát és Istenünk áldását kérem minden jószándékú adakozóra.
  3. Az elmúlt vasárnap, ma egy hete összesen 83.910.- ft. gyűlt össze a hívek adományából templomunk fűtésére. Köszönöm mindazoknak, akik jó szívvel adakoztak erre a célra is. Isten áldása kísérje életüket, munkájukat, családjukat.
  4. Egyházközségünk kántora az előttünk álló héten, szerdán ünnepli 70. születésnapját. Ebből az alkalomból szeretné az egyházközség felköszönteni Borikát. Éppen ezért, szerdán, a szentmise a szokottól eltérően nem reggel, hanem szintén este lesz a kápolnában. A szentmisét követően szerény agapé keretében köszönthetjük Őt. Akik tehát szeretnék egyházközségünkből kifejezni így, közösségileg is jókívánságaikat, tisztelettel hívjuk szerda este a kápolnai szentmisére és az azt követő agapéra.
  5. Miserend (2024. 02. 26-03. 03.):

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U. 1/B):

KEDD, 17.30: ✝Béla édesapáért nagymise, passiópróba.

SZERDA, 17.30: Hálaadó mise.

CSÜTÖRTÖK 7.30: ✝Ernő, Ferenc és Béla áldozópapért nagymise.

PÉNTEK, 17.00: Rózsafüzér ima

17.30: Keresztút

18.00: A rózsafüzértársulat élő és ✝nagymise.

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U. 1/B):

SZOMBAT, 7.30: A tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nagymise.

2024-02-25