Hirdetés 2024. március 3-án

1. Ma egy hete tartottuk országos gyűjtésünket a katolikus iskolák javára. 100.175.- ft. gyűlt össze a hívek perselyadományából erre a célra. Összesen 100.000.- ft.-ot adtam postára a hét folyamán. Hálásan köszönöm meg minden jószándékú hívünk perselyadományát. Istenünk áldása kísérje életüket és családjukat.
  2. Az elmúlt hét folyamán összesen 26.500.- ft. gyűlt össze híveink adományából a húsvéti virágokra, templomunk húsvéti díszítésére. Hálásan köszönöm meg mindenkinek az adományát és Istenünk áldását kérem minden adakozóra.
  3. Az elmúlt vasárnap, ma egy hete összesen 58.040.- ft. gyűlt össze a hívek adományából templomunk fűtésére. Köszönöm mindazoknak, akik jó szívvel adakoztak erre a célra is. Isten áldása kísérje életüket, munkájukat, családjukat.
  4. Egyházközségünk nagyböjti lelkigyakorlata a szokott időben és napokon, azaz nagyhétfőn, nagykedden és nagyszerdán, tehát március 25-én, 26-án és 27-én lesz. Lelkigyakorlatunkat Mike Ervin atya, a debreceni Szt. Anna Székesegyház káplánja vezeti majd. Reméljük, hogy semmi rendkívüli esemény nem zavarja meg lelkigyakorlatunkat. Bővebben később, de időben fogom tájékoztatni a kedves híveket a lelkigyakorlatról.
  5. Az elmúlt évben már tettem említést arról, hogy a plébánia telekhatár kerítésének állagmegóvó munkálatait kezdtük el a tavalyi esztendőben. A kerítés Rendőrkapitányság és a Rákóczi út felé eső részén dolgoztunk, közel 60 méter hosszúságban és 2 méter magasságban. Szerettük volna befejezni az elmúlt évben, de sajnos ez akkor nemvalósult meg, hanem az elmúlt napokban fejeződött be ez az állagmegóvó munka. Köszönettel tartozom a Leier cég helyi kirendeltségének, a Szűcs Tüzépnek és a munkát elvégző vállalkozónak, és társainak, mert a munkához szükséges anyagok jelentős része adományként, vagy kedvezményes formában lett felajánlva és a munkadíj is szintén kedvezményes összegben lett kiszámlázva. Isten áldása kísérje mindannyiuk életét, családját és munkáját.
  6. Az előttünk álló héten van március hónap elsőcsütörtökje, így a szentmise este fél 6-kor (17.30) kezdődik. Papjainkért, papi hivatásokért mutatjuk be a szentmisét a kápolnában, majd szentségimádást végzünk erre a szándékra.
  7. Miserend (2024. 03. 04-10):

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U. 1/B):

KEDD, 17.30: Krisztina gyógyulásáért nagymise, passiópróba.

SZERDA, 7.30: A Gyera család ✝cstg. nagymise.

CSÜTÖRTÖK, 17.30: Papjainkért, papi hivatásokért nagymise.

PÉNTEK, 17.00: Rózsafüzér ima

17.30: Keresztút

18.00: ✝Szülőkért és ✝cstg. nagymise.

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U. 1/B):

SZOMBAT, 7.30: Élő családért nagymise.

1. Ma, mivel elsővasárnap van, megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, megtartjuk szentségimádásunkat, majd titokváltás lesz a szokásos formában.

2024-03-03