Hirdetés 2024. február 4-én

1. Mához egy hétre, azaz jövő vasárnap van február 11., vagyis a betegek világnapja, amelyhez kötődően szoktuk kiszolgáltatni a betegek kenetét közösségi formában, itt templomunkban. Ez azt jelenti, hogy mához két hétre, azaz február 18-án, nagyböjt 1. vasárnapján, mindkét szentmise keretében szolgáltatjuk ki ezt a szentséget. A tudnivalókról jövő vasárnap fogom bővebben tájékoztatni a kedves híveket.
  2. Az elmúlt vasárnap, ma egy hete összesen 46.245.- ft. gyűlt össze a hívek adományából templomunk fűtésére. Hála Istennek ez egy szép összegnek mondható. Tájékoztatásként jelzem, hogy egy-egy ilyen alkalom, amikor vasárnaponként a két mise előtt és alatt is, összesen 3 órahosszát intenzívebben fűtünk, 10-15.000.- ft közötti többlet összeget jelent. Köszönöm mindazoknak, akik jó szívvel adakoztak erre a célra is. Isten áldása kísérje életüket, munkájukat, családjukat.
  3. Ma, mivel elsővasárnap van, megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, megtartjuk szentségimádásunkat, majd pedig Balázs-áldás és titokváltás lesz a szokásos formában.
  4. A szentségimádás után Balázs-áldást osztunk, amelynek a formája a következő: felváltva, padsoronként jöjjünk az oltár elé, ahol a kifeszített stólát bal kézzel megfogjuk, jobb kézzel pedig keresztet vetünk, amikor a pap áldást ad az égő gyertya mögött, az áldás után pedig kimegyünk a templomból. A Balázs-áldás alatt együtt, közösen éneklünk.
  5. Miserend (2024. 02. 05-11.):

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U. 1/B):

HÉTFŐ, 7.30: Rózsafüzér ima.

KEDD, 17.30: Bálint Tibor ✝nagymise, bibliaóra.

SZERDA, 7.30: Ágota és József ✝szülőkért nagymise.

CSÜTÖRTÖK 7.30: Krisztina gyógyulásáért nagymise.

PÉNTEK, 7.30: ✝Szülőkért és ✝cstg. nagymise.

SZOMBAT, 7.30: Horkay Klára Ilona ✝6 hetes mise.

2024-02-04