Hirdetés 2024. január 21-én

1. Ma egy hete, egyházközségünk képviselőtestületével beszélgettünk, többek között, templomunk, vagyis a plébániatemplom téli fűtéséről is. Arra kért a testület, hogy az alábbi irányvonalat, amelyet követni fogunk, hirdessük ki. Egyházmegyénkben és az egyházmegyén kívül is több olyan templom van, amelyekben egy külön persely található a hívek részére, és ide dobják be azokat az adományokat, amiket a helyi templom fűtésére adnak és gyűjtenek össze. Mi is ezt a gyakorlatot követjük. Ez pedig azt jelenti, hogy jövő vasárnaptól kezdődően lehet adományokat adni templomunk fűtésére, hiszen ki fogunk helyezni egy perselyt hátra, az újságos blokk mellé, amelyet egy címkével látunk el. Az itt következő felirat olvasható majd rajta: TEMPLOMUNK FŰTÉSÉRE. Minden vasárnap ki fogjuk üríteni ezt a perselyt, és ki is fogom hirdetni a benne lévő összeget, amit erre a célra gyűjtünk. A gyűjtés összegének függvényében igyekszünk majd a templomi gázfűtést használni. Tájékoztatásként mondom a helybeli híveknek, hogy 900.000.- ft-ot fizettünk ki 2023-ban templomunk gázfűtésére, amely összeg több mint az energiaválság előtt két intézményünknek, a templomnak és a mellettünk lévő közösségi házunknak a közös, együttes gázszámlája. Nem ok nélkül van ilyen hőmérséklet a templomban, mert megfizethetetlen áron kapjuk templomunkba a fűtésre felhasznált gázmennyiséget. Mielőtt bármit is mondunk a templomi gázfűtésre, a hőmérsékletre, vegyük figyelembe az előbb említetteket, és gondoljuk át mondandónkat.

1. Miserend (2024. 01. 22-28.):

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U. 1/B):

HÉTFŐ, 7.30: Rózsafüzér ima.

KEDD, 17.30: Mária ✝6 hetes mise, bibliaóra.

SZERDA, 7.30: Magdolna gyógyulásáért nagymise.

CSÜTÖRTÖK 7.30: ✝Béla áldozópapért nagymise.

PÉNTEK, 7.30: A Jenei családért nagymise.

SZOMBAT, 7.30: ✝Béla áldozópapért nagymise.

VASÁRNAP: 8.00: Szentmise;

2024-01-21