Hirdetés 2024. január 14-én

1. Az ökumenikus imatalálkozásokkal kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:

- Mivel a szokottól, a normálistól eltérő helyzetben vagyunk ismételten, így egy másik irányba indulunk el az idei évben is, ami azt jelenti, hogy egyrészt megemlékezünk erről a kezdeményezésről, itt a saját templomunkban, a saját híveink közösségében az imahét első és utolsó napján, vagyis csak lélekben, az imádságok által kapcsolódunk össze.

- Az ökumenikus imahét jövő vasárnappal, január 21-ével kezdődik, és mához két hétre vasárnap, január 28-án fejeződik be. Ezt a két vasárnapot használjuk fel arra, hogy megemlékezzünk, belekapcsolódjunk a közös imákba, az alábbi módon:

- Ezen a két vasárnapon szentmiséinket a szokott formában mutatjuk be. Annyival egészítjük ki  ezeket a szentmiséket, hogy a misék elején az imahétre szóló napok egy-egy rövid mottóját, szentírási idézetét felolvasom a hozzátartozó magyarázattal, majd a misék végéhez érkezve, az áldozás után, a könyörgés előtt közösen elimádkozzuk mindkét vasárnap az imanaphoz tartozó imádságot.

- Így legalább azok is megérezhetik ennek a kezdeményezésnek a jelentőségét, az ízét, akik korábban nem vettek részt semmilyen imaalkalmakon.

- Másrészt pedig, tavalyhoz hasonlóan április végén, esetleg május elején, amikor már sokkal barátságosabb az idő, tarjuk majd meg a közös találkozásokat egy-egy felekezet templomában. Erről később, de időben fogjuk a híveket tájékoztatni.

1. Amint már ma egy, és ma két hete is hirdettem, úgy most is jelzem, hogy a mai napon, azaz január 14-én, vasárnap délután egyházközségünk képviselő-testülete számára gyűlés lesz a plébánián. Gyűlésünk délután 3-kor (15.00) kezdődik. Erre a gyűlésre a testület minden tagját tisztelettel meghívom és várom.
  2. Miserend (2024. 01. 15-21.):

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U. 1/B):

HÉTFŐ, 7.30: Rózsafüzér ima.

KEDD, 17.30: Krisztina gyógyulásáért nagymise, bibliaóra.

SZERDA, 7.30: Irén és János ✝nagyszülőkért nagymise.

CSÜTÖRTÖK 7.30: ✝Szülőkért ✝cstg. nagymise.

PÉNTEK, 7.30: Élő családért nagymise.

SZOMBAT, 7.30: Gyermek gyógyulásáért nagymise.

VASÁRNAP: 8.00: Szentmise;

2024-01-14