Hirdetés 2024. január 7-én

1. A mai nappal véget ért Egyházunk liturgiája szerint a karácsonyi időszak, a holnapi nappal pedig megkezdődik az évközi idő nagyböjt előtti része, vagyis a farsangi időszak. Ezzel kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:

- Az idei évben ez az időszak február 13-ig, azaz húshagyó keddig tart, hiszen másnap, február 14-én van hamvazószerda, vagyis nagyböjt kezdete.

- Ez az időszak egyben a házak megszentelésének, a családok megáldásának az ideje is. A korábbi évekhez hasonlóan a házszentelés lehetőséget ismét felkínálom a kedves testvéreknek. Szívesen elmegyek minden családhoz, ha úgy gondolják, hogy az év elején szeretnék, ha a helybeli római katolikus pap elvinné hozzájuk is Isten áldását, megszentelné családjukat, otthonukat. Kérem a kedves híveket, hogy az előttünk álló időszakban, egészen a farsangi idő végéig, a nagyböjt kezdetéig, jelezzék akár személyesen, akár telefonon házszentelési szándékukat, vagyis kérem, hogy egyeztessünk a házszentelés módját, időpontját és helyét illetően. Már most nagyon köszönöm az eddigi és a jövőbeli meghívásokat is.

1. A holnapi nappal folytatódik az iskolai tanítás, így folytatódik a hitoktatás is. Ugyanakkor, amint már korábban is említettem, úgy szeretném ismét tájékoztatni a híveket arról, hogy a hétköznapi szentmisék a Kápolnában lesznek megtartva a holnapi naptól kezdődően, egyenlőre egészen húsvétig, feltéve, ha semmi rendkívüli esemény nem jön közbe.
  2. Amint már ma egy hete is hirdettem, úgy most is jelzem, hogy mához egy hétre, azaz január 14-én, vasárnap délután egyházközségünk képviselő-testülete számára gyűlés lesz a plébánián. Gyűlésünk délután 3-kor (15.00) kezdődik. Erre a gyűlésre a testület minden tagját tisztelettel meghívom és várom. Reméljük, hogy összejövetelünket semmi rendkívüli esemény nem fogja megzavarni.
  3. Miserend (2024. 01. 08-14.):

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U. 1/B):

KEDD, 17.30: Takács Jánosné ✝6 hetes mise, bibliaóra

SZERDA, 7.30: Vass József ✝évf. nagymise