Hirdetés 2024. március 17-én

1. A kora tavaszi időjárás következtében szükségessé váltak a templomon és a kápolna épületén kívüli, tavaszi munkák, amelyek elvégzésében többek a segítségünkre voltak. Szeretném megköszöni mindazok fáradtságát, jó szándékú segítségét, akik ezekben a munkákban részt vettek. Istenünk áldása kísérje életüket és családjukat.
  2. Szintén a kedvező időjárás miatt, a templom melletti mosdót is megnyitottuk, amit már többen észre is vette. Így tehát már használható, de egyenlőre csak vasárnaponként.
  3. A tartósélelmiszer adományokkal kapcsolatban szeretném hirdetni:

- egyrészt, köszönöm mindazoknak, akik jó szívvel járultak hozzá ezen adományaikkal a szegények megsegítéséhez.

- másrészt pedig, egy-két napon belül el fogom vinni a célállomásra az itt összegyűlt adományokat.

1. Az elmúlt hét folyamán összesen 35.500.- ft. gyűlt össze híveink adományából a húsvéti virágokra, templomunk húsvéti díszítésére. Hálásan köszönöm meg mindenkinek az adományát és Istenünk áldását kérem minden adakozóra.
  2. Az elmúlt vasárnap, ma egy hete összesen 5.350.- ft. gyűlt össze a hívek adományából templomunk fűtésére. Köszönöm mindazoknak, akik jó szívvel adakoztak erre a célra is. Isten áldása kísérje életüket, munkájukat, családjukat.
  3. Holnapután, azaz kedden, az esti szentmise után tartjuk a virágvasárnapi passió főpróbáját. Éppen ezért a kedd esti szentmise itt, a plébániatemplomban lesz bemutatva.
  4. Jövő vasárnap van Virágvasárnap, vagyis az Úr Jézus szenvedésének a vasárnapja, amellyel megkezdődnek Húsvét ünnepének eseményei. A liturgiával kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:

- Ha az időjárás nem szól közbe és engedi, akkor a reggel 8-kor kezdődő mise keretében szenteljük meg a barkát templomunkon kívül, ahogyan ezt történt az előző években is, hiszen a közösségi ház udvarán lesz előkészítve a barka. Kérem a kedves híveket, hogy ide jöjjenek reggel 8-ra. A barka megáldása után fogunk közösen bevonulni a templomba, ahol a szentmise folytatódik. Ha az időjárás nem engedi a kinti szertartást, akkor a barka megáldása a templomban lesz.

- Ehhez az ünnephez hozzá tartozik a passió, vagyis az Úr Jézus szenvedéstörténetének az eléneklése, ének formában való felelevenítése, amit mindkét délelőtti szentmisén meg fogunk majd hallgatni.

- A 10-kor kezdődő mise előtt nem lesz barkaszentelés, hanem a reggeli misén megáldott barkát helyezzük el a templomban, vagy a templomon kívül és vihetünk haza, otthonainkba mindkét misét követően a megáldott barkából.

1. Amint már a korábbi években szokássá vált a városi keresztút elvégzése, úgy az idei évben is, virágvasárnap délutánján szeretnénk megtartani ezt a keresztutat. Az idei év városi keresztútja a tavalyi évhez hasonlóan, a béke keresztútja lesz, hiszen az állomásokat a béke gondolata, a béke hangulata, a béke óhaja, a béke utáni vágy szövi majd át, ami úgy gondolom, nagyon aktuális. Ennek a keresztútnak a részleteit, vagyis amit tudnunk kell a jövő vasárnap délutáni keresztutunkról, azt Virágvasárnap, a délelőtti szentmisék végén fogom majd részletesen elmondani. Ami biztos, hogy jövő vasárnap délután 3-kor (15.00) kezdődik a keresztút. Ide is hívunk és várunk mindenkit. Reménykedjünk abban és imádkozzunk azért, hogy az időjárás legyen kegyes hozzánk.
  2. Miserend (2024. 03. 18-24.):

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U. 1/B):

KEDD, 17.30: Járomi Barnabásné, Rozália ✝temetési mise, passiópróba.

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U. 1/B):

SZERDA, 7.30: Gyermek gyógyulásáért nagymise.

CSÜTÖRTÖK, 7.30: Etelka és György ✝nagymise.

PÉNTEK, 17.00: Rózsafüzér ima

17.30: Keresztút

18.00: Béla ✝áldozópapért nagymise.

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U. 1/B):

SZOMBAT, 7.30: Csontos Imréné, Veronika ✝és ✝cstg. nagymise.

VASÁRNAP: 8.00: Szentmise, barkaszentelés, passió

10.00: Szentmise, passió

15.00: Városi, béke keresztút.

2024-03-17