Hirdetés 2021. november 7-én

1. Szeretném a híveket tájékoztatni arról, hogy az elmúlt hónapok folyamán, a tegnapi nappal bezárólag, összesen 4.227.000.- ft gyűlt össze adományokból, főként helybeli családok és személyek részéről, templomunk felújítására. Hála Istennek szépen haladunk a munkálatokkal és már látszik, körvonalazódik a cél, az óhajtott befejezés. Reményen felül sikerült eddig sok mindent megvalósítani, többet, mint amit szerettünk volna, de van még mire néznünk az előttünk álló hetek folyamán. Itt ragadnám meg az alkalmat arra, hogy kifejezzem hálámat és köszönetemet mindazoknak, akik nagylelkű és ezen beruházáshoz illő összeggel, adománnyal támogatták templomunk munkálatait, akik viszont immel-ámmal vagy még egyáltalán nem járultak hozzá ennek a szent helynek a szebbé tételéhez, figyelmükbe ajánlom Szent Pál apostol rómaiakhoz írt levelének néhány sorát, mondatát: Itt az óra, hogy felébredjünk az álomból, a közönyből, a bűnből. Vessük hát le a sötétség tetteit és öltsük fel a világosság fegyvereit.- olvasható Pálnál. Igyekszünk majd templomunk külső megáldását ünnepélyesebb módon, formában megtartani, ami elsősorban az aktuális vírushelyzettől, vagyis az abból következő világi és egyházi rendelkezésektől, szigorításoktól függ. Erre az ünnepi alkalomra, a templom szentelésére, imádságos lélekkel is készülünk együtt a hívek közösségével. Jövő vasárnap igyekszem erről bővebben tájékoztatni a híveimet.
  2. Miserend (2021. 11. 08-11. 14.):

KÁPOLNA (Wesselényi u. 1/B):

KEDD, 17.30: Hálaadó mise.

SZERDA, 7.30: ✝ Irénért és ✝ cstg. nm.

CSÜTÖRTÖK, 7.30: Élő családért nm.

PÉNTEK, 7.30: Gyermek gyógyulásáért nm.

SZOMBAT, 7.30: Magdolna gyógyulásáért nm.

1. Ma, mivel elsővasárnap van, így megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, majd megtartjuk szentségimádásunkat és azt követően lesz a titokcsere.

2021-11-07