Hirdetés 2022. augusztus 7-én

1. Ahogyan már elsőcsütörtökön is hirdettem, úgy szeretném most is megosztani azt a jó hírt a kedves hívekkel, hogy augusztus 1-től, vagyis ennek a hétnek az első napjától, Főpásztorunk rendelkezése értelmében, egy lelkipásztorral többen vagyunk itt, a berettyóújfalui esperesi kerületben. A derecskei egyházközségbe érkezett az új atya. Neve: Sziklai Dávid, aki berettyóújfalui kihelyezett lelkészi minőségben látja el ott és környékén a lelkipásztori munkát. Édesanyjával együtt érkezett, ő is a plébánián lakik. Így tehát összesen öt egyházközségben van már lelkipásztor: Szoboszlón, mint esperesi központban, Hosszúpályiban, Derecskén, Berettyóújfaluban és Püspökladányban. A csütörtöki nap délelőttjét együtt töltöttük, hiszen meglátogatta egyházközségünket. Bemutattam neki plébániánkat, templomunkat és azt a körzetet, ahol dolgozni fog. Természetesen felkínáltam neki is a segítségünket és egyben meg is hívtam ide, hozzánk. Ha korábban nem, akkor az adventi időszakban találkozhatnak majd vele a hívek, hiszen ha lehetőségünk lesz rá, és semmi nem zavar bennünket, akkor karácsony előtt, az adventi lelkigyakorlatunkat ő fogja majd vezetni. Mégegyszer, ha semmi rendkívüli esemény nem jön közbe, akkor vele együtt készülünk fel az adventi lelkigyakorlattal karácsony ünnepére. Kérem a híveket, imádkozzunk Dávid atyáért, hogy örömmel, lelkesen, magáénak tudva és érezve végezze a papi munkát azokon a helyeken, azon hívek között, ahová őt a Főpásztor küldte, rendelte.
  2. Már most szeretném hirdetni, hogy holnaphoz egy hétre van augusztus 15., Nagyboldogasszony főünnepe, amely mint tudjuk parancsolt, kötelező ünnep. Ezen a napon reggel 8-kor és este 7-kor (19.00) kezdődnek majd a szentmisék, itt a plébániatemplomban.
  3. Miserend (2022. 08. 08-08. 14.):

PLÉBÁNIATEMPLOM (BOCSKAI U.):

KEDD,17.30: Krisztina gyógyulásáért nm.

SZERDA, 7.30: József ✝édesapáért és ✝cstg. nm.

CSÜTÖRTÖK, 7.30: Élő családért nm.

PÉNTEK, 7.30: Gyermek gyógyulásáért nm.

SZOMBAT, 7.30: Ferenc ✝édesapáért 25. évf. nm.

19.00: Lengyel nyelvű szentmise

KÁPOLNA (WESSELÉNYI U.):