Hirdetés 2023. június 4-én

1. Egyházunk, benne, Egyházmegyénk életében minden esztendő június hónapja az az időszak, amikor a papszentelés történik, és ebben az időszakban, ebben a hónapban adunk hálát és emlékezünk meg a szenteléssel összefüggő jubileumokról. Hála Istennek, egyházközségünk híveinek jó része is érzi és tudja ennek a megemlékezésnek a fontosságát, hiszen a napokban kerestek meg azzal a kéréssel, hogy adjunk hálát a Jóistennek, és köszönjük meg Mennyei Atyánknak azt, hogy a jelenlegi lelkipásztorunkat 30 éve szentelték pappá, és 10 éve annak, hogy ebben a városban, ebben az egyházközségben, Hajdúszoboszlón látja el a lelkipásztori szolgálatot a helyi római katolikus hívek között. E két eseménnyel összefüggésben, először is szeretném megköszönni a híveknek azt, hogy fontosnak tartják a megemlékezéseket, másodsorban pedig szeretnék meghívni mindenkit ezekre a hálaadó, a Jóistennek köszönetet mondó közös szertartásokra, ünnepi alkalmakra:

- Hálaadásunk első alkalma a következő esemény lenne: ebben a hónapban, június 19-én lesz annak 30 éve, hogy az egri Bazilikában áldozópappá szenteltek. Ebből az alkalomból a helybeli hívek egy része arra kért, hogy a szentelés napján, azaz június 19-én, hétfőn, zarándokoljunk el közösen azokkal, akik el tudnak jönni, Mátraverebély-Szentkútra, ahol a kegytemplomban a közös köszöntést követően imádkozunk, majd 12-kor egy ünnepi szentmisét bemutatunk, a közös ebéd elköltése után pedig elimádkozzuk a keresztutat és elköszönve a szentkúti Szűzanyától hazaindulunk. Reggel 7. vagy 8. óra magasságában indulnánk és az esti órákban 6. vagy 7. legkésőbb 8-kor érkeznénk haza. Ezen zarándokút útiköltsége igen minimális lesz, hasonlóan az ott elköltött ebédhez, mert van, vannak, akik vendégül látnak bennünket ebből az alkalomból, mind az utazás, mind az ebéd vonatkozásában. Hátul, az újságos blokkon elhelyeztem egy jelentkezési lapot, amelyre kérem, hogy iratkozzanak fel legkésőbb június 15-ig azok a hívek, akik szívesen, jószándékkal eljönnek erre a hálaadó, jubileumi zarándokútra, június 19-én, ezen a hétfői napon. Hívjuk és várjuk zarándokolni vágyó híveinket.

- Hálaadásunk másik fontos eseménye augusztus hónap utolsó vasárnapján, augusztus 27-én lesz majd, itt a plébániatemplomban egy ünnepi szentmise keretében és azt követően a közösségi házunkban elköltött közös agapéval együtt. Erről az augusztusi hálaadó alkalomról, szentmiséről később fogom bővebben tájékoztatni a híveket.

- Közös hálaadásunk és köszönetünk tehát kétféle képpen történik majd, egyrészt júniusban egy Mária kegyhelyen, másrészt pedig augusztusban, itt helyben, templomunkban. Természetesen nagy tisztelettel és szeretettel várjuk híveinket ezekre az ünnepi, hálaadó alkalmakra.

1. A papi jubileummal összefüggésben szeretném a híveket arról tájékoztatni, hogy az előttünk álló héten, szombaton, június 10-én, a debreceni Szent Anna Székesegyházban hálaadó szentmise keretében köszöntjük nyugdíjas főpásztorunkat, Bosák Nándor püspök atyát abból az alkalomból, hogy 60 éve szentelték áldozópappá és 30 éve pedig püspökké, valamint emlékezünk még arra is, hogy egyházmegyénk szintén 30 éve alakult meg. Az ünnepi szentmise szombaton délelőtt 10-kor kezdődik tehát a debreceni Szent Anna Székesegyházban, ahová hívják és várják a híveket is. Aki tud, jöjjön el erre az eseményre, jó magam is igyekszek együtt ünnepelni nyugdíjas püspökünkkel és paptestvéreimmel.
  2. Jövő vasárnap van Úrnapja ünnepe, vagyis a legméltóságosabb Oltáriszentségre emlékezünk. Ezzel az ünneppel kapcsolatban az alábbiakat szeretném hirdetni:

- Ehhez az ünnephez hozzátartozik a templomon kívüli körmenet, amikor is kivisszük az Oltáriszentséget a templomból és a négy lombsátornál megállva végezzük el a szertartásokat.

- Az ünnepélyes Úrnapi körmenet jövő vasárnap a 10-kor kezdődő mise végén lesz, és reméljük, hogy sem az időjárás, sem más rendkívüli esemény nem zavarja meg sem a sátrak elkészítését, díszítését, sem pedig az Úrnapi körmenetünket. Ha pedig nem lehetséges a templomon kívüli körmenet bármilyen okból kifolyólag, akkor a templomban végzünk majd szentségimádást.

- A sátrakat a következőképpen helyezzük majd el: az első sátor a templomkertben, a templom sekrestye felőli oldalán lesz, a másik három pedig templomkertünkön kívül, vagyis a második a Múzeum udvarán, a szokott helyen, a harmadik szintén a Múzeum udvarán, de a Bocskai út másik oldalán található múzeumi épületrészben, az utolsó pedig a plébánia udvarán lesz felállítva.

- A korábbi évekhez hasonlóan szombaton délután várjuk a férfiak segítségét a sátrakhoz szükséges lomb levágásában, hazahozatalában és a sátrak elkészítésében. Szombaton délután 3-kor indulunk a plébániától, ezért kérem a férfiakat, hogy ide jöjjünk. Másnap, vasárnap reggel 6-tól pedig az asszonyok segítségét várjuk a sátrak virágokkal történő feldíszítésében.

- A körmenet alatt a gyerekek virágszirmot hintenek, szórnak majd az Oltáriszentség előtt.

1. Miserend (2023. 06. 04-11.):

KEDD, 17.30: Krisztina gyógyulásáért nagymise.

SZERDA, 7.30: ✝Szülőkért és ✝cstg. nagymise.

CSÜTÖRTÖK, 7.30: Jenei Károly ✝nagymise

PÉNTEK, 7.30: Élő családért nagymise

SZOMBAT, 7.30: Gyermek gyógyulásáért nagymise

10.00: Szentmise, úrnapi körmenettel