Hirdetés 2023. május 28-án

1. Húsvét ünnepén már tettem említést arról, hogy az idei évben, június 25-én, vasárnap, vagyis mához négy hétre tarjuk meg templombúcsúi ünnepünket, Szent László királyra, egyházközségünk, templomunk védőszentjére emlékezve. Nagy tisztelettel és szeretettel hívunk és várunk mindenkit erre az ünnepi alkalomra. Reméljük, hogy semmi rendkívüli esemény nem zavarja meg templombúcsúi ünnepünket, amelyről később, de időben fogom a híveket bővebben tájékoztatni.
  2. Ahogyan már ma egy hete is hirdettem, holnap Máriát, mint az Egyház Anyját ünnepeljük. Ünnepi szentmiséink reggel 8-kor és délelőtt 10-kor kezdődnek itt, a plébániatemplomban.
  3. Holnapután, azaz kedden csak rózsafüzér ima lesz itt a templomban, amely reggel 1/2 8-kor (7.30) kezdődik. Az esti mise most kivételesen elmarad. Ezen a napon, tehát holnapután, kedden személyesen nehezen leszek elérhető. Kérem a kedves híveket, hogy elsősorban mobiltelefonon keressenek, ha szükséges.
  4. Mivel az előttünk álló héten, szerdán ér véget az idei évben május hónapja, így szerdán, a reggeli mise után énekeljük el utolsó alkalommal a májusi litániát.
  5. Az előttünk álló héten van június hónap elsőcsütörtökje, elsőpéntekje és elsőszombatja:

- Csütörtökön és pénteken a szentmisék este fél 6-kor (17.30) kezdődnek majd. Csütörtökön papjainkért, papi hivatásokért mutatjuk be a szentmisét majd szentségimádást végzünk erre a szándékra.

- Pénteken a délelőtti órákban meglátogatom egyházközségünk azon betegeit, akiknél ez lehetséges. Az esti szentmisét pedig a rózsafüzér-társulat élő és ✝ tagjaiért mutatjuk be, majd elénekeljük a Jézus Szíve litániát.

- Szombaton a szokásoknak megfelelően a reggeli szentmisét a tisztítóhelyen szenvedő lelkekért mutatjuk be, ajánljuk fel.

1. Jövő vasárnap van június hónap elsővasárnapja, így a reggel 8-kor kezdődő mise után megáldom a rózsafüzér-társulat titkait, megtartjuk szentségimádásunkat, majd azt követően lesz szokott módon a titokváltás.
  2. A jövő vasárnaptól kezdve lesznek már vasárnap esti szentmisék is, amelyeket a Kápolnában fogunk bemutatni. A kezdési időpont este 7 óra (19.00). Egyenlőre a Kápolnában végezzük a vasárnap esti miséket, és ha a létszám miatt szükségessé válna, akkor majd változtatunk a helyszínen.
  3. Miserend (2023. 05. 29-06. 04.):

PÜNKÖSDHÉTFŐ: 8.00: Szentmise 10.00: Szentmise

KEDD, 7.30: Rózsafüzér ima.

SZERDA, 7.30: Szentmise.

CSÜTÖRTÖK, 17.30: Papjainkért, papi hivatásokért nagymise

PÉNTEK, 17.30: A rózsafüzértársulat élő és ✝tagjaiért nagymise

SZOMBAT, 7.30: A tisztítóhelyen szenvedő lelkekért nagymise