Kehelyszentelés

Egyházközségünk az idei évben, 2021-ben, a farsangi időszak utolsó vasárnapján, február 14-én, a reggel 8-kor kezdődő mise keretében három cibóriumot, kelyhet szentelt, áldott meg.

Tettük ezt azért elsősorban, mert ezzel is igyekszünk készülni a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra, ugyanakkor pedig lezártuk a farsangi időszak végét ezzel a "kis ünnepi szertartással".

Mindhárom kehely a helyi Egyházközség tulajdona, amelyekre már igen ráfért a bearanyozás, a rendbe tétel.

Olaszországból származó arannyal, egy magyarországi ékszerész mester munkája nyomán újultak meg ezek a szent edények.

Egy helybeli család adományából fizettük ki a szent edényekhez szükséges aranyat és az ékszerész munkadíját.

Ha Isten segít bennünket, akkor Virágvasárnap vagy pedig Húsvét ünnepén fogjuk használni első alkalommal a megszentelt, megáldott liturgikus eszközeinket.

Hálásan köszönjük az adományt és az abból megvalósított munkát is. Isten áldása kísérje jó szándékú adakozóink életét, munkáját és családjukat.

2021-02-14
Közösségi élet